Nowa płyta Roberta Planta już w sklepach

Szukajcie albumu "Lullaby And… The Ceaseless Roar".


2014.09.10

opublikował:

Nowa płyta Roberta Planta już w sklepach

Dziesiąty solowy album Roberta Planta jest już dostępny w polskich sklepach. Materiał to fantastyczna symbioza etnicznych rytmów rodem z Afryki i Bliskiego Wschodu, nowoczesnej elektroniki w stylu Massive Attack oraz rocka i korzennego bluesa z amerykańskiego Południa. Tak udanego połączenia może dokonać tylko twórca wyjątkowy, jakim bez wątpienia jest Anglik. Płytę wypełnia piękna, niezwykle bogata muzyka, będąca efektem podróży artysty po USA i Wielkiej Brytanii oraz powrotów do miejsc dawno nieodwiedzanych i muzyki z lat 30. i 40. Jak mówi sam Plant, to radosny i odważny album. Dla słuchaczy o otwartych umysłach.

Nad nowymi piosenkami artysta pracował w studiu z muzykami, tworzącymi towarzyszący mu zespół Sensational Space Shifters (Justin Adams – bendir, djembe, gitary, tehardant, chórki; John Baggott – klawisze, loopy, bas mooga, fortepian, tabla, chórki; Juldeh Camara – kologo, ritti, śpiew Fulani; Billy Fuller – gitara basowa, programowanie perkusji, omnichord, kontrabas; Dave Smith – perkusja; Liam „Skin” Tyson –banjo, gitara, chórki). Płyta powstawała w przeważającej mierze w należących do Petera Gabriela Real World Studios. Nagrywano też w Helium Studios w Wiltshire. Produkcję 11 piosenek wziął na siebie sam Robert Plant, a większość zmiksował Tchad Blake. Dziewięć utworów to kompozycje autorskie, napisane przez Anglika z jego zespołem.

Przypomnijmy, że Robert Plant ma w planach koncerty promujące nową płytę. Miejmy nadzieję, że ten wspaniały artysta ponownie zawita do Polski.

Tracklista:

1. Little Maggie

2. Rainbow

3. Pocketful of Golden

4. Embrace Another Fall

5. Turn It Up

6. A Stolen Kiss

7. Somebody There

8. Poor Howard

9. House of Love

10. Up on the Hollow Hill (Understanding Arthur)

11. Arbaden (Maggie`s Babby)

Polecane

Share This