Nowe wydawnictwo od Charlotte Gainsbourg


2012.01.25

opublikował:

Nowe wydawnictwo od Charlotte Gainsbourg

Wspaniała córeczka, niezapomnianego tatusia oraz mamusi, która była symbolem seksu, uwielbianym przez mężczyzn na całym świecie. Jednakże Charlotte Gainsbourg w przeciwieństwie do sporej rzeszy dzieci sławnych rodziców, odkąd zaczęła na poważnie karierę w show-biznesie starała się robić ją na własny rachunek. Nie posiłkowała się wielkimi rodzicielami – Serge`em Gainsbourgiem i Jane Birkin. Inna sprawa, że mając w genach taki talent do muzyki i aktorstwa nie musiała tego robić. Kwestią czasu było, kiedy Charlotte zostanie odkryta dla świata. Stało się to – na szczęście dla niej i dla nas – dość szybko.

Pierwszą solową płytę Charlotte Gainsbourg nagrała jeszcze jako podlotek. Będąc dorosłą kobietą z imponującym dorobkiem filmowym na koncie, zarejestrowała znakomite „5:55” (produkcja Nigel Godrich, ten od najsłynniejszych płyt Radiohead), zaś w 2009 roku pojawił się przygotowany we współpracy z Beckiem kapitalny krążek „IRM”. W tym samym roku artystka zdobyła główną nagrodę w Cannes za rolę w „Antychryście” Larsa von Triera. Najważniejsze było jednak to, że w końcu wyruszyła na trasę koncertową, odwiedzając wiele miejsc na świecie. Charlotte podróżowała z występami blisko rok, a dokumentacją tej wędrówki jest koncertowy krążek DVD z prezentowanego zestawu. Widać na nim, że artystka potrafi świetnie wytworzyć wokół siebie tajemniczą aurę, zatopić publikę w intymnej refleksji i melancholii, a także rozbawić.


Deserem po DVD jest mini-album na CD z siedmioma piosenkami, które pokazują Charlotte z różnej strony – elektro, tanecznej, klubowej, psychodelicznej, a nawet folkowej! Dostajemy dowód na wielką wszechstronność artystki i na to, że możemy się po niej spodziewać niespodziewanego.

Polecane

Share This