Nowy album Bovskiej od dziś w sklepach

Krążek otrzymał tytuł "Pysk".


2017.03.31

opublikował:

Nowy album Bovskiej od dziś w sklepach

Bovska, artystka okrzyknięta jednym z najważniejszych debiutów 2016 roku, powraca z nową płytą. Album, którego od kilku dni można już posłuchać w TIDALU, właśnie trafił na sklepowe półki.

Płyta „Pysk” powstała w nieco ponad pół roku, poczynając od „Haju”, który napisaliśmy z Janem Smoczyńskim w wakacje. To był pierwszy moment kiedy udało nam się z nową energią wskoczyć do studia. Już wtedy miałam potrzebę nowego, chociaż Kaktusowy materiał podczas kolejnych wykonań na żywo wciąż się zmienia i rozwija. To właśnie kolejne koncerty dają mi dużą inspirację do pisania nowych piosenek i nieco zmieniają perspektywę, otwierają – mówi Bovska.

Pierwszy album Bovskiej okazał się sukcesem, który otworzył jej drzwi na sceny największych festiwali w kraju. Sama Artystka została okrzyknięta jednym z najważniejszych odkryć 2016 roku czego konsekwencją jest nominacja do nagrody Fryderyk 2017 w kategorii „Debiut roku”.

Nowy album Bovskiej, zatytułowany „Pysk”, to połączenie intrygującego wokalu z czasem lekkim a czasem mocnym uderzeniem beatu. Na materiał składa się 12 utworów, a single promujące to „Haj”, kawałek, który ukazał się jeszcze latem 2016 roku oraz piosenka „Cyrk”, do której teledysk to metaforyczna podróż po wielobarwnym, cyrkowym świecie, w którym absolutnie wszystko jest możliwe. Płyta „Pysk” powstała we współpracy z Janem Smoczyńskim.

Tagi


Polecane

Share This