Nowy album Variete przedpremierowo w TIDAL


2015.10.15

opublikował:

Nowy album Variete przedpremierowo w TIDAL

Najnowsza, koncertowa, płyta zespołu Variete – „PPA, Wrocław 2015” – jest już dostępna przedpremierowo na platformie TIDAL. Albumu nagrano podczas premiery spektaklu „Bal, czyli wieczór zapoznawczy”, w reżyserii Jacka Gębury.

Widowisko baletowe „Bal, czyli wieczór zapoznawczy”, powstało na podstawie utworów zespołu Variete i miało premierę podczas 36. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Na płycie pojawiają się dźwięki spektaklu i krótkie kwestie wypowiadane przez aktorów, co dodaje koncertowi dodatkowy wymiar teatralny. Oficjalna premiera albumu „PPA, Wrocław 2015” przewidziana jest na 16 października.

Grupa Variete zadebiutowała przed szeroką publicznością w 1984 roku na festiwalu w Jarocinie, gdzie zdobyła wyróżnienie, a rok później nagrodę główną. Występując na tym festiwalu w latach 80. i 90. stała się prekursorem cold wave w Polsce. Osią twórczości zespołu jest hipnotyczny trans i teksty lidera zespołu, Grzegorza Kaźmierczaka, a melorecytacja i muzyka, która z zimnofalowej przekształciła się w wyrazisty nu-jazz, tworzą niebanalną kompozycję.

Polecane

Share This