Nowy album We Are Idols


2012.01.23

opublikował:

Nowy album We Are Idols

16 stycznia 2012 r. ukazała się druga długogrająca płyta wrocławskiego zespołu We Are Idols. Krążek zatytułowany „Powerless” to 11 premierowych kawałków, będących rozwinięciem stylu znanego z pierwszego albumu.

Sam zespół o nowej płycie mówi tak: „To wciąż death`n`roll, ale tym razem bardziej o wiele bardziej „death” niż „roll”. Mniej Turbonegro, więcej The Stooges. Mniej Entombed, więcej Eyehategod. Teksty już bez żartów, za to smutne i okrutne. Wszystkie wokół wątku zmagań ludzkiej świadomości wprasowanej w cielesność i zwierzęcą popędliwość. Mnóstwo symboli i odwołań literackich”.

Płyta została wydana zarówno w wersji CD (Long Walk Records), jak i na winylu (kooperacja czterech wydawnictw: Long Walk Records, Dropout Records, Wydawnictwo N.I.C. i berlińskie Hasiok Records).

Zespół udostępnił swoją płytę do odsłuchu w całości w serwisie Bandcamp.

28 stycznia we wrocławskim Centrum Reanimacji Kultury odbędzie się koncert z okazji wydania nowej płyty. Oprócz We Are Idols, zagrają na nim Calm The Fire (Trójmiasto), Identity (Wrocław) i Slip (Warszawa). Bilety na koncert, który rozpocznie się o godzinie 19.00, kosztują 15 zł.

Polecane

Share This