Nowy klip Babu Króla – video

Zobacz teledysk do utworu "Niemowa".


2012.07.16

opublikował:

Nowy klip Babu Króla – video

Reżyseria, realizacja, produkcja: Maja Kimbar

Pomysł: Agnieszka Kimbar, Maja Kimbar

Zdjęcia: Wojciech Nekanda Trepka

Montaż: Jacek Chamot, Maja Kimbar

BABU KRÓL to zespół składający się z dwóch muzyków na co dzień znanych jako Bajzel i Budyń. Na co dzień razem muzykujących w ramach zespołu POGODNO.

Bajzel to człowiek orkiestra. Legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego. Znany w Polsce i nie tylko. Coroczny zdobywca Yacha za nietuzinkowe teledyski.

Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu POGODNO. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Tym razem w duecie. Tym razem oddając szacunek Edwardowi Stachurze. Wydobyli jego wiersze spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania bigbitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek migracji i poszukiwań. Budyń w niecodziennej odsłonie bo jako saxsofonista.

Artyści poprosili swojego długoletniego przyjaciela Andrzeja Wojtasika o tłumaczenie tekstów Edwarda Stachury i płyta ukaże się także w wersji anglojęzycznej – tylko w internecie. Dwa bonusowe anglojęzyczne kawałki znajdą się na płycie.

Budyń – Jacek Szymkiewicz – wokal, saksofon tenorowy

Bajzel- Piotr Piasecki – wokal, gitara barytonowa, efekty, gitara basowa, efekty, cuda i cudeńka,

Duet BaBu Krol przedstawia płytę „Sted”. Premiera płyty odbyła się 16 kwietnia.

Polecane

Share This