Nowy Mesajah w lutym

Poznaliśmy ostateczną datę premiery nowego albumu Mesajah.


2012.01.01

opublikował:

Nowy Mesajah w lutym

Wydanie nowego albumu Mesajah – lidera formacji Natural Dread Killaz zostało przesunięte na początek przyszłego roku – płyta „Jestem stąd” ukaże się 15 lutego 2012 roku. Będzie to drugi w fonograficznym dorobku, solowy krążek tego znakomitego wrocławskiego twórcy reagge.

Mesajah jest wokalistą i współzałożycielem formacji Natural Dread Killaz, który tworzy i koncertuje również solo. W swojej muzyce wykorzystuje reggae, dancehall, drum’n’bass i hip-hop, ale pozostaje otwarty na inne wpływy. – Moja muzyka nie jest czystym reggae, ale autorskim miksem, który można nazwać moim osobistym modern roots – opowiada. – Poza gatunkami ściśle powiązanymi z reggae, ważną inspiracją są dla mnie także brzmienia soulu, bluesa czy salsy – dodaje Mesajah.

Prace studyjno-nagraniowe nad albumem „Jestem stąd” rozpoczęły się już latem tego roku, a teksty – wszystkie autorstwa Mesajah, powstały nieco wcześniej. Ich treść stanowi osobisty komentarz społeczny muzyka, to jego czasem krytyczne, a czasem pozytywne spojrzenie na świat, na relacje i sprawy międzyludzkie. – Wielokrotnie zmagałem się w swoim życiu z brakiem tolerancji i musiałem udowadniać, że wbrew pozorom wcale nie jestem obcy. Postanowiłem te emocje i wspomnienia wyrzucić z siebie w formie utworów – wyznaje Mesajah.

Wydanie albumu planowane jest na 15 lutego przyszłego roku, gdyż ze względów organizacyjnych jego premiera listopadowa podczas One Love Sound Fest musiała zostać odwołana. Będzie to druga, solowa płyta autorstwa Mesajah i zdecydowanie bardziej dojrzała od debiutanckiego albumu „Ludzie prości” z 2008 roku. Sam autor wyznaje, że pierwszy krążek był pewnego rodzaju kolażem, a „Jestem stąd” jest bardziej przemyślany i stylistycznie jednorodny, gdyż zawarte w nim utwory powstały specjalnie na tę okazję.

Za strefę muzyczną nagranej nowej płyty odpowiadają: House of Riddim, Riddim Bandits, Marek Bogdański z Dreadsquadu oraz Grand Papa Dziad (GPD), którzy od lat przyjaźnią się i koncertują wspólnie z Mesajah oraz jego formacją Natural Dread Killaz. Na krążku nie zabraknie także znakomitych gości. Usłyszymy między innymi Kamila Bednarka, miloMailo, Dogasa ze składu Wice Wersa oraz Yanaza i brata paXona. Album zostanie wydany przez Lionstage.

Polecane

Share This