Nowy singiel Bruce’a Dickinsona

Wokalista Iron Maiden szykuje na przyszły rok solowy album.


2023.12.04

opublikował:

Nowy singiel Bruce’a Dickinsona

fot. John McMurtrie

Bruce Dickinson opublikował pełne akcji i dramaturgii wideo do „Afterglow Of Ragnarok”, pierwszego singla, który zapowiada jego solowy album “The Mandrake Project”. Licznie zgromadzona publiczność na dniu otwarcia CCXP23, największego w Brazylii konwentu Comic-Con, odbywającego się w Sao Paolo, zobaczyła przedpremierowo ten spektakularny teledysk oraz dowiedziała się więcej szczegółów dotyczących albumu oraz serii komiksów, która zostanie wydana przy współpracy z Z2 – ten projekt zakłada także wydanie limitowanej do 2000 sztuk wersji zrobionej na wyłączność dla CCXP.

“The Mandrake Project” ukaże się 1 marca dzięki wytwórni BMG. Na płycie znalazło się dziesięć niezwykłych, pełnych niesamowitych pomysłów i porywających utworów, które Bruce Dickinson stworzył razem ze swoim wieloletnim współpracownikiem i producentem Royem Z. Razem stworzyli album, który zdefiniuje rockową scenę w 2024 roku. Płyta jest ciężka pod względem brzmienia i bogata w treść jeśli chodzi o warstwę muzyczną. Album jest urzeczywistnieniem wizji Bruce’a, której przygotowanie zajęło bardzo długo i która zawiera najlepsze w jego karierze wykonania wokalne.

Płyta została nagrana głównie w studio Doom Room w Los Angeles w USA. W nagraniach do “The Mandrake Project” wzięli udział: Roy Z w roli zarówno gitarzysty, jak i basisty, a także wirtuoz klawiszy Misterhia i perkusista Dave Moreno. Dwóch ostatnich znanych jest fanom Bruce’a z jego poprzedniej płyty “Tyranny Of Souls” z 2005 roku.

The Mandrake Project – lista utworów:
Afterglow Of Ragnarok (05.45)
Many Doors To Hell (04.48)
Rain On The Graves (05.05)
Resurrection Men (06.24)
Fingers In The Wounds (03.39)
Eternity Has Failed (06.59)
Mistress Of Mercy (05.08)
Face In The Mirror (04.08)
Shadow Of The Gods (07.02)
Sonata (Immortal Beloved) (09.51)

Fani zarówno Bruce’a, jak i Iron Maiden zauważą z pewnością, że na płycie znalazł się utwór którego tytuł brzmi znajomo – mowa o „Eternity Has Failed”, który ukazał się pod inną nazwą „If Eternity Should Fail” na płycie Iron Maiden z 2015 roku “The Book Of Souls”. Ten fakt pomoże wyobrazić sobie jak długo powstawał album “The Mandrake Project”.

Bruce wcześniej już opowiadał o singlu „Afterglow Of Ragnarok”: “Jak przystało na taki tytuł, jest to ciężki utwór, którego główną oś stanowi potężny riff… ale jest tam także melodia w refrenie, która pokaże światło i cień, jakie niesie ze sobą reszta albumu.” Do utworu powstało niezwykłe wideo, którego premiera miała miejsce wczoraj w nocy.

Reżyserem klipu jest wielokrotnie nagradzany twórca Ryan Mackfall, autorem scenariusza jest sam Bruce Dickinson i uznany brytyjski pisarz Tony Lee (którego długa lista dzieł obejmuje m.in. 2000AD, DC i Marvel począwszy od Dr Who, Star Trek, do Spider Mana i X-Men). Film przedstawia Dr Necropolis – głównego wroga całego “The Mandrake Project”. Klip wprowadza także w przestrzeń, po której czytelnicy i słuchacze będą poruszać się w trakcie lektury mrocznego 8-stronicowego komiksu, który jako zapowiedź całej serii znajduje się w okładce 7-calowego singla.

“The Mandrake Project” będzie nie tylko płytą, ale także komiksem. To mroczna, dojrzała historia o władzy, jej nadużyciu oraz walce o tożsamość, w której tle kryje się naukowy i okultystyczny geniusz. Stworzona przez Bruce’a Dickinsona, ze scenariuszem Tonyego Lee, zilustrowana będzie przez niesamowitego Staza Johnsona dla Z2 Comics. Seria komiksów składać się będzie z 12 odcinków, w których będą trzy graficzne opowieści. Premiera “The Mandrake Project” zaplanowana jest na 17 stycznia 2024 roku.

Bruce Dickinson wraz ze swoim niezwykłym zespołem zagra “The Mandrake Project” na żywo w trakcie trasy koncertowej, która odbędzie się wiosną i latem przyszłego roku.

Polecane

Share This