Nowy singiel Celine Dion

Kanadyjka znów śpiewa po angielsku.


2013.09.05

opublikował:

Nowy singiel Celine Dion

Jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie ogłosiła właśnie datę premiery swojej nowej, pierwszej od sześciu lat płyty anglojęzycznej. Celine Dion, bo to o niej mowa, wyda album „Loved Me Back To Life” 5 listopada, a promować go będzie singiel o tym samym tytule. Piosenka „Loved Me Back To Life” jest od dzisiaj dostępna w sprzedaży cyfrowej, a posłuchać jej można na oficjalnej stronie internetowej  artystki.

Krążek „Loved Me Back To Life” był okazją do współpracy Celine z najznakomitszymi producentami i kompozytorami na świecie. Wśród nich znaleźli się m.in. Ne-Yo, Diane Warren, Stevie Wonder, Eg White (Adele), Daniel Merriweather, Babyface, szwedzkie duo Play Production, Danny Mercer, Andrew Goldstein i Walter Afanasieff.

W grudniu 2007 Celine Dion podpisała bezprecedensowy kontrakt na serię pięciu lat koncertów w The Colosseum w kasynie Ceasars Palace w Las Vegas – wzniesionym za 100 milionów dolarów specjalnie w tym celu. Legendarny już show „A New Day…” okazał się jednym z najbardziej dochodowych przedsięwzięć w historii, na który sprzedano ponad trzy miliony biletów. Dzięki niemu Celine stała się też najlepiej zarabiającą na koncertach artystką na świecie w pierwszej dekadzie XXI wieku. W 2011 wróciła do The Colosseum z nowym show zatytułowanym po prostu „Celine” nieprzerwanie grając dla wyprzedanych sal – zobaczyć ją będzie można tam jeszcze przez kilka lat, a w programie oprócz największych hitów Dion prezentować będzie także utwory z nowego krążka.

Z ponad 220 milionami sprzedanych płyt na koncie, Celine Dion to wciąż jedna z najsłynniejszych i najbardziej cenionych wokalistek w historii muzyki pop. Dwie jej płyty – „Falling Into You” i „Let’s Talk About Love” osiągnęły nakład ponad 30 milionów każda. Ma na koncie dwie statuetki Oscara (za “My Heart Will Go On” i „Beauty And The Beast”) a także pięć nagród Grammy.

Polecane

Share This