Nowy singiel T.Love – audio

Pierwsza od 6 lat płyta studyjna zespołu już w październiku.


2012.09.06

opublikował:

Nowy singiel T.Love – audio

Już w październiku ukaże się nowy album zespołu T.Love  pt. „Old Is Gold”. Dwupłytowe wydawnictwo zawierać będzie 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-1012).

Poniżej do odsłuchania singiel „Poeci umierają”:

„Old Is Gold” to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla. Jak mówi Muniek „jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie”.

Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown. Nagrywano ją „po staremu” na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, metodą z lat 50-tych, kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów. To pomogło T.Love cofnąć się w czasie i wrócić do źródeł muzyki rock`n`rollowej.

„Zdecydowaliśmy się na krok wstecz, czyli powrót do źródeł muzyki popularnej, czy rock’n’rollowej ogólnie. Przedsięwzięcie odbywa się pod hasłem „Old Is Gold”, które z jednej strony niewiele mówi, a z drugiej wyjaśnia nasze intencje. W wolnym tłumaczeniu: „stare, ale jare”. Postanowiliśmy wziąć się za bary z takimi gatunkami, z którymi nie mieliśmy do tej pory zbyt wiele wspólnego. Będzie to blues archetypowy, korzenny, spod znaku Muddy Watersa, Roberta Johnsona czy Johna Lee Hookera. Głęboki i nazwijmy to rootsowy blues. Będzie też muzyka country, która w jakimś stopniu na pewno znajduje się u podstaw muzyki rockowej. Moją ambicją, jako współproducenta płyty, jest, żeby jako swego rodzaju przyprawą, którą dorzucimy do tego tygla były nasze osobiste korzenie T-Love’u”… czyli elementy brzmienia T-Love Alternative.

Cytat z magazynu „Gitarzysta” – wywiad z Maciejem Majchrzakiem /  cały wywiad na rynku 26 września

„Tak jak dla mistrzów tej płyty, którym składam hołd, dla mnie najważniejsze w muzyce są emocje. Może to niemodne, ale „Old is Gold” jest kierowana do osób wrażliwych, do koneserów, którzy czegoś w życiu szukają i się nie spieszą. Nie wybierają komplusywnej gonitwy, nie krzyczą, że wszystko musi być nowe – nowa żona, nowa kochanka, nowa sytuacja, nowa praca, nowe podróże, nowe gadżety, nowe życie.”Cytat z magazynu „Exklusiv” – wywiad z Muńkiem Staszczykiem /  cały wywiad na rynku 10 września

Polecane

Share This