Nowy singiel i teledysk Editors

„Hallelujah (So Low)" to drugi singiel z płyty „Violence”


2018.02.23

opublikował:

Nowy singiel i teledysk Editors

Grupa Editors ujawniła nowy klip, który powstał do utworu „Hallelujah (So Low)”.

Podobnie jak w wypadku poprzedniego singla „Magazine”, reżyserem jest Rahi Rezvani. Nad dodatkową produkcją utworu pracował Benjamin John Power (Blanc Mass).

 – Tekst do „Hallelujah (So Low)” powstał po podróży, którą odbyliśmy w ramach współpracy z Oxfamem. Odwiedziliśmy obozy dla uchodźców w północnej Grecji. Zobaczyliśmy ludzi żyjących w kurzu, którzy są w stanie przeżyć tylko dzięki pomocy innych. Była to niezwykle poruszająca podróż. Muzycznie utwór oparty jest na związku akustycznej gitary i perkusji. Potem Justin dorzucił swoje gitarowe riffy i mieliśmy zwycięzcę. Teledysk próbuje uchwycić  tę intensywność utworu. – mówi Tom Smith.

 Szósty album zespołu trafi na półki sklepowe 9 marca nakładem wytwórni Play It Again Sam. „Violence  to następca „In Dream  z 2015 r. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Leo Abrahams (Wild Beasts, Florence & The Machine, Frightened Rabbit) oraz sam zespół. 4 kwietnia Editors wystąpi w warszawskiej Progresji, a 5 kwietnia zagra w Club Studio w Krakowie. Bilety na obydwa koncerty zostały wyprzedane!

Tagi


Polecane

Share This