Nowy teledysk Guns N’ Roses

Grupa promuje nadciągające wydawnictwo.


2022.10.07

opublikował:

Nowy teledysk Guns N’ Roses

fot. YouTube

Fani czekający na premierowy materiał Guns N’ Roses muszą póki co uzbroić się w cierpliwość. Na osłodę już 11 listopada światło dzienne ujrzy imponująca reedycja „Use Your Illusion I & II”. Na wersję deluxe wydawnictwa składa się 97 utworów, w tym 63, których nie wydano nigdy wcześniej.

W drugiej połowie września Gunsi opublikowali promującą box koncertową wersję „You Could Be Mine” zarejestrowaną w maju 1991 roku w Nowym Jorku. Teraz wykonanie doczekało się dynamicznego teledysku złożonego z archiwalnych ujęć z koncertów.

W Polsce będą dostępne następujące formaty: Super Deluxe Seven-CD + Blu-ray, 4LP, 2LP, 2CD oraz 1CD. W każdym wydaniu „Use Your Illusion I & II” po raz pierwszy w historii zostały na nowo zremasterowane z zarejestrowanych w wysokiej rozdzielczości 96kHz 24-bitowych nagrań z oryginalnych taśm, półcalowych analogowych masterów. Każda z wersji będzie dostępna także w serwisach cyfrowych.

Trzeci i czwarty album studyjny w dorobku zespołu, wyczekiwany przez fanów na całym świecie, ukazały się oryginalnie 17 września 1991. Po olbrzymim sukcesie „Appetite For Destruction” i „G N’ R Lies”, zespół stanął przed wyzwaniem nagrania płyty, która dorówna poprzednikom. Gunsi nie tylko spełnili te oczekiwania, ale i zaskoczyli wszystkich, wydając nie jeden, a dwa pełnoprawne albumy. Po premierze, „Use Your Illustion I” znalazła się na drugim miejscu, a „II” – na szczycie Billboard 200. W ciągu dwóch godzin od premiery sprzedano ponad 500 tysięcy egzemplarzy płyt, a w tygodniu premierowym kolejno 685 tysięcy i 770 tysięcy „I” i „II”.

Na „Use Your Illusion I” trafił cover Paula McCartneya „Live and Let Die”, hit z top 10 „Don’t Cry” oraz utwór, który według dziennikarzy NPR jest „najbardziej klasyczną ze wszystkich hard-rockowych power ballad”, hymn lat 90. i niekwestionowany hit MTV, „November Rain”. Ten ostatni dotarł do 3. miejsca Billboard Hot 100 i spędził 30 tygodni w zestawieniu. Klip stał się natomiast pierwszym teledyskiem z lat 90., który przekroczył miliard wyświetleń na YouTube. Obecnie zbliża się już do drugiego miliarda. „November Rain” w reedycji ukaże się w nowej wersji, nagranej premierowo w 2021 roku z 50-osobową orkiestrą, w aranżacji laureata Grammy i nominowanego do Emmy kompozytora Christophera Lennertza.

Polecane

Share This