Nowy utwór Macklemore’a. Rapuje o uzależnieniu od leków

Producentem nagrania jest Ryan Lewis.


2016.10.13

opublikował:

Nowy utwór Macklemore’a. Rapuje o uzależnieniu od leków

Nagranie „Drug Dealer” opowiada o walce Macklemore’a z uzależnieniem od leków. Padają także nazwiska tych, którzy tę bitwę przegrali: ASAP Yamsa, DJ AM, Prince&#039a.

To nie pierwszy raz, gdy Macklemore dotyka tematu przedawkowania. Podobne wątki pojawiły się już w utworze „Otherside” z 2010 roku. W maju raper gościł też w Białym Domu, gdzie rozmawiał z Barackiem Obamą o uzależnieniu od opioidów. Rozmowa znalazła się w specjalnym filmie dokumentalnym stacji MTV.

„Mój przyjaciel Kevin przedawkował leki przeciwbólowe, gdy miał zaledwie 21 lat”, mówił wówczas Macklemore. „To uzależnienie jest jak każda inna choroba. Nikogo nie dyskryminuje”.

W refrenie „Drug Dealer” słyszymy Arianę DeBoo. Pada tam m.in. wers, że lekarze to dilerzy narkotyków, wysłannicy wielkich koncernów farmaceutycznych, którzy próbują dorobić się na czyimś uzależnieniu.

Przypomnijmy, że ostatni album Macklemore&#039a i Ryana Lewisa ukazał się w lutym tego roku. Płyta „This Unruly Mess I&#039ve Made” spotkała się z mieszanym przyjęciem krytyki, która zwracała uwagę, że krążek traci na wartości, gdy porówna się go z poprzednim, napędzanym przebojami „The Heist”. Naszą recenzję albumu znajdziecie TUTAJ.

Polecane