Oberschlesien i Ukeje w Węgorzewie

Nowe brzmienia na Seven Festival


2013.04.09

opublikował:

Oberschlesien i Ukeje w Węgorzewie

Tradycyjnym elementem węgorzewskiego festiwalu są występy zespołów młodych, na dorobku ale już rozpoznawalnych na polskiej scenie muzycznej. Rozpoznawalnych tak przez media jaki i przede wszystkim widzów. Miło jest nam poinformować, że do już potwierdzonych gwiazd Sceny Głównej doszły kolejne zespoły, które wystąpią na pozostałych dwu scenach: Scenie Grand Prix i HP Music & More.

Na Seven Festival wystąpią:

Oberschlesien

Mocne uderzenie heavymetalowe z odważnym przekazem – to właśnie zespół Oberschlesien z Piekar Śląskich. To wyjątkowy zespół. Grając muzykę industrialną wykorzystuje teksty w gwarze śląskiej. Nie są to jednak łatwo wpadające w ucho melodie i piosneczki, rodem z festynów. To muzyka, którą fachowcy z branży i dziennikarze, mający okazje zapoznać się z materiałem, od razu porównali do legendarnej niemieckiej grupy Rammstein. Wykonując utwory wyłącznie w gwarze śląskiej muzycy podbili serca fanów w całym kraju, ale i za granicą.

Zespól Oberschlesien tworzą doświadczeni muzycy, którzy projekt traktują niezwykle starannie. Stąd też utwory, które znajdują się na debiutanckiej płycie są dopracowane do perfekcji. W programie „Must be the Music” mieliśmy okazję przekonać się o potężnej sile grania i charyzmatycznej osobowości wokalisty, który swoim głosem zdobył uznanie nie tylko jurorów, ale i całej publiczności. Od tego momentu śląska gwara muzyczna zaczyna brzmieć zupełnie innym rytmem. I chociaż zespół nie wygrał programu, to dziś króluje na scenie.

Oberschlesien tworzą: Michał MODY Stawiński (wokal), Bronek BRONIX Lewandowski (gitara), Tomek VYSNAFCA Dyrda (gitara), Mateusz TERMIT Buhl (programowanie i instrumenty klawiszowe), Wojtek JAŚ Jasielski (bas), Marcel MARSCHAL Różanka (perkusja), Marcin MET Woroniuk (instrumenty klawiszowe).

Damian Ukeje

Chociaż jego ojcem jest Nigeryjczyk, to w Danielu płynie polska krew i słychać to nie tylko na scenie. Ma 27 lat, urodził się w Szczecinie i tam spędził większość swojego życia, a dziś jest rozpoznawalny i rozchwytywany na rynku muzycznym. Swoją karierę rozpoczął w bluesowym zespole Jerry’s Hole Band, który otworzył mu drzwi do świata muzyki. W 2009 roku wystąpił w Szansie na Sukces, który przyniósł mu kolejne szczeble kariery. Zauważony przez szczecińskich muzyków Fat Belly Family, wstąpił w ich szeregi i został wokalistą grupy.

Tak rozwijała się muzyczna kariera Damiana, a przełomem okazał się występ w programie „The Voice of Poland”. Tam pod okiem trenera Nergala rozwijał swoje talenty ,muzyczne i zachwycał publiczność. Dzięki wygranej w programie do dziś jest jednym z czołowych muzyków sceny rockowej. Zdobył tytuł najlepszego głosu w Polsce i wygrał kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. Tak oto powstała pierwsza debiutancka płyta Damiana „Ukeje”, która promuje w swojej trasie koncertowej. A najlepsze kawałki będziemy mogli posłuchać już latem w Węgorzewie.

RaptureFeast

Zespół powstał w 2009r. z inicjatywy Szamana (wokal) i Szeby (gitara). Na początku miał być jedynie niezobowiązującym projektem stworzonym dla żartu. „Naszym celem było połączenie bluesowych i rock`n`rollowych motywów z nowoczesnym ostrzejszym graniem. Z czasem jednak bardzo nas to wciągnęło, że w tym momencie jesteśmy w tym zespole całym sobą, bez reszty, absolutnie i całkowicie” – tak mówią o sobie muzycy. Do trzonu zespołu (swoją drogą będącego bliską rodziną) pod koniec 2009r. dołączył Toczek ze swoim basem, a w maju 2010. Poke i jego perkusja. Wtedy też zagrali pierwszy koncert – była to scena pod ratuszem na rynku głównym, a występ w ramach festiwalu nauki. Od tego czasu regularnie koncertują w krakowskich klubach oraz scenach plenerowych (zarówno w lecie jak i w zimie – WOŚP w podkrakowskim Zabierzowie). Próbują swoich sił na wszelkich przeglądach, np. w krakowskim przeglądzie RockRebel, a z większych (właściwie największych) zakwalifikowali się do półfinału eliminacji do przystanku Woodstock 2011. We wrześniu 2010 zespół nagrał jak dotąd jedną płytę demo „Let`s take a journey”, na której znalazło się sześć utworów.

Co o sobie mówią muzycy? „Nazywamy się RaptureFeast (ang. Rapture – uniesienie, upojenie; Feast – uczta). Właśnie to uniesienie chcemy dawać ludziom (bo upojenie sobie sami zapewnią) na naszych koncertach będących w pewnym sensie ucztą (dla ducha i ucha ;p). Wyciągamy esencje i korzenie bluesa i rock`n`rolla i nadajemy im metalowy pazur. Tak my to czujemy, ale mamy świadomość, że każdy może to odbierać inaczej i osadzać w innych kategoriach.

Clock Machine

Czterech zdrowych chłopaków chwyciło za instrumenty by zniszczyć wasze szare życie. Rock`n`roll bez wyrzutów sumienia może odejść na emeryturę, nadchodzi Clock Machine. Są młodzi, przystojni i bezkompromisowi. Zwinęli główne nagrody m.in. na 41 festiwalu FAMA i Rock Open Air w Siedlcach. Dzięki głosom słuchaczy Eska Rock oraz widzom TVN zagrali na Orange Warsaw Festival 2012. Wychowani na krakowskich przedmieściach pną się do miejsca, z którego droga prowadzi już tylko w dół. Tacy są.

Na Seven Festival swój udział już potwierdzili: Hunter, Harlem, My Dying Bride, TSA, Tiamat, Soilwork, Closterkeller, Anti Tank Nun, Flapjack, Vintage, Bethel, Illusion, Riverside, Coma Symfonicznie.

Polecane

Share This