Ochman o swoim drugim albumie: „Bardziej hip-hopowy”. Popularny polski raper jednym z gości Krystiana


2023.11.19

opublikował:

Ochman o swoim drugim albumie: „Bardziej hip-hopowy”. Popularny polski raper jednym z gości Krystiana

Foto: A. Kawa

Dokładnie dwa lata po wydaniu debiutanckiej (i pokrytej złotem) płyty, na której znalazł się eurowizyjny przebój „River”, Ochman dzieli się ze słuchaczami kolejnym krążkiem.

„Testament” jest zapisem przeżyć i obserwacji artysty. Porusza na nim tematy związane z relacjami, poszukiwaniem dialogu, zrozumienia i akceptacji. W warstwie muzycznej Ochman eksperymentuje, balansując pomiędzy gatunkami.

Mój drugi album, bardziej hip-hopowy, pełen nowoczesnych brzmień, podobnie jak pierwszy, emanuje muzyczną różnorodnością. Myślę wiele o przyszłości, mniej o przeszłości, ale żyję dniem dzisiejszym. Nieustannie analizuję wszystko co mnie otacza. Ta analiza pozwala mi rozwijać się twórczo. W przekazie bardziej bezpośredni, prostszy, a zarazem trochę bardziej osobisty, mój drugi album jest wynikiem wielu przemyśleń. Jest w nim dużo o miłości, akceptacji, ale i też o ich braku. Ciekaw jestem czy się z tym zgadzacie? – mówi o „Testamencie” Krystian.

Do tytułowego „Testamentu” powstał przejmujący klip, który przekazuje widzowi emocje zawarte w tekście utworu.

Na „Testamencie” znalazło się czternaście kompozycji, w tym siedem wcześniej opublikowanych singli: „8ball”, „Rozmyty obraz”, „Bittersweet” (z udziałem Opała), „Bronia” (nagrany wraz z Jerry Heil), „Cry For You” (z udziałem zwycięzców Eurowizji 2022, kolektywem Kalush Orchestra) oraz „Ona widzi nas” oraz „Telefony”.

Tracklista:

1. Intro
2. 8ball
3. Rozmyty obraz
4. Testament
5. Bittersweet ft. Opał
6. Cry For You ft. Kalush Orchestra
7. Ona widzi nas
8. Sexy Lady
9. Telefony
10 Rats
11. Bronia with Jerry Heil
12. Szkoda mi jej
13. Your Own Kind
14. The Wind

Polecane

Share This