Odjazdy 26 lutego w katowickim Spodku

Przed nami reaktywowana legendarna impreza Odjazdy


2010.11.30

opublikował:

Odjazdy 26 lutego w katowickim Spodku

Już 26 lutego 2011 roku w katowickim Spodku pierwsza po dziesięcioletniej przerwie edycja tego niezwykłego wydarzenia! Zagrają formacje: Myslovitz, Coma, Strachy Na Lachy, Happysad, Muchy oraz CF98. Bilety kosztują 69/79 zł w przedsprzedaży oraz 79/89 zł w dniu koncertu Są do nabycia na stronie ticketpro.pl oraz w punktach Ticketpro (sklepy Saturn, Media Markt oraz salony EMPiK).

Imprezę uświetni występ formacji Myslovitz, która aktualnie pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa pracuje nad nowym albumem, następcą „Happiness is easy” z 2006 roku. Myslovitz to jedna z najważniejszych grup lat dziewięćdziesiątych oraz obecnej dekady. Ich płyty „Z rozmyślań przy śniadaniu”, „Miłość w czasach popkultury” czy „Korova Milky Bar” uważane są za szczytowe osiągnięcia polskiego rocka ostatnich lat. Zespół kierowany przez Artura Rojka stworzył niezliczoną ilość przebojów, doskonale sprawdzających się podczas występów na żywo. Koncert w Spodku będzie doskonałą okazję do poznania nowych nagrań Myslovitz w przededniu wydania ich na nowym albumie.

W Spodku zagra także Coma. To bez wątpienia jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych XXI wieku! Ma na swoim trzy doskonale przyjęte płyty: „Pierwsze Wyjście z Mroku” (2004), „Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków” (2006) oraz „Hipertrofia” (2008). Ostatni z tych albumów przyniósł Comie trzy Fryderyki: w kategoriach Grupa Roku, Wokalista Roku oraz Album Roku Rock. Wokalista formacji Piotr Rogucki uznawany jest za jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na polskiej scenie rockowej. W 2010 roku grupa wydała aż trzy albumy: „Live”, „Symfonicznie” oraz płytę anglojęzyczną. Żywiołem Comy są hipnotyzujące występy na żywo czego dowodem bez wątpienia będzie koncert w Katowicach.

Kierowana przez Grabaża Strachy Na Lachy to kolejna gwiazda Odjazdów! Strachy opromienione otrzymaniem prestiżowej nagrody Mateusza Trójki nadal promują doskonały album „Dodekafonia” uważany za szczytowe osiągnięcie formacji. Strachy Na Lachy mają na swoim koncie pięć albumów: „Strachy na lachy” (2003), „Piła tango” (2005), „Autor” (2007), „Zakazane piosenki” (2008) oraz „Dodekafonia” (2010).

Happysad to założona w 2001 roku grupa ze Skarżyska-Kamiennej. Muzyka Happysad to regresywny rock dopełniony charakterystycznymi tekstami. W październiku 2009 ukazał się czwarty krążek grupy zatytułowany „Mów Mi Dobrze”. Został on wydany przez wytwórnię płytową Mystic Production i znalazło się na nim 12 utworów. Realizatorem dźwięku i producentem płyty jest Leszek Kamiński.

Poznańskie Muchy uważane są za najważniejszą formację młodego pokolenia na rockowej scenie. W 2007 ukazał się ich debiutancki album „Terroromans”, który przez branżowe media został uznany za jeden z debiutów dekady. W marcu bieżącego roku miała miejsce premiera drugiego albumu nagrywanego pod czujnym producenckim okiem Marcina Borsa. „Notoryczni debiutanci” powtórzyli sukces pierwszego krążka.

Nowy album pop-punkowej załogi CF98 „Nic Do Stracenia” ukazał się w kwietniu nakładem Anteny Krzyku. To pierwszy polskojęzyczny krążek tej grupy. Został zarejestrowany w studiu Perlazza w Opalenicy na przełomie czerwca i lipca 2009 roku przez Przemysława Wejmana, a zapowiadał ją utwór „Walka Królestw” – deklaracja siły życiowej, wielkiej pasji do muzyki oraz podążania własnymi drogami. Dotąd CF 98 mieli w swoim dorobku trzy płyty długogrające, które spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem, zarówno fanów, jaki i recenzentów.

Polecane

Share This