Odrodzenie R&B na nowym albumie H.E.R.

Zdobywczyni Grammy i Oscara powraca z nowym albumem studyjnym.


2021.06.19

opublikował:

Odrodzenie R&B na nowym albumie H.E.R.

Najnowsza płyta H.E.R., „Back of My Mind”, ukazała się właśnie nakładem MBK Entertainment/RCA Records. Album jest dostępny we wszystkich serwisach streamingowych. Zapowiedziano go występem „Hold On” z gwiazdą muzyki country, Chrisem Stapletonem. Płytę promuje singiel „Come Through (feat. Chris Brown)”.

H.E.R. wystąpiła ostatnio w specjalnym trzyczęściowym wydarzeniu Amazon Music, we współczesnym hołdzie dla kultowego hotelu Dunbar, znanego jako centrum Czarnej kultury w Los Angeles. Poza H.E.R., w projekcie wzięli udział Kid Cudi i Billie Eilish. Prime Day Show jest dostępny do obejrzenia w Amazon Prime Video.

H.E.R. ma w dorobku już cztery nagrody Grammy. Ostatnia, przyznana w tym roku to statuetka za najlepszy utwór. „I Can’t Breathe” został napisany w reakcji na zabójstwo George’a Floyda przez amerykańską policję w maju ubiegłego roku, które wywołało falę protestów na całym świecie. Dotyka uczucia strachu, niepewności i złości, odczuwanego przez czarnych obywateli. „Napisałam ten utwór w łazience domu moich rodziców. Nie sądziłam, że mój strach i ból może mieć taki wpływ i że będę w stanie coś zmienić. Ale myślę jednak, że właśnie o to chodzi, że po to piszę muzykę” – opowiedziała o jego powstawaniu. H.E.R. zdobyła także Oscara za piosenkę „Fight For You”, napisaną do filmu „Judasz i Czarny Mesjasz”, wyreżyserowanym przez Shakę Kinga i opowiadającym o Fredie Hamptonie, działaczu Czarnych Panter zabitym przez policję.

Tagi


Polecane

Share This