Odwołali festiwal przez koronawirusa. To pierwszy taki przypadek w historii imprezy

Fani będą zawiedzeni


2020.03.07

opublikował:

Odwołali festiwal przez koronawirusa. To pierwszy taki przypadek w historii imprezy

Koncert, pixabay.com

Złe wieści z Austin w stanie Teksas. Miasto postanowiło odwołać festiwal South by Southwest 2020, który miał odbyć się w dniach od 13 do 22 marca. Wszystko przez zagrożenie epidemią koronawirusa, który szaleje na całym świecie. Organizatorzy SXSW 2020 wydali specjalne oświadczenie w tej sprawie. Jak napisali, jeszcze w środę nie było powodów do odwołania imprezy, bo służby medyczne stwierdziły, że impreza nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie ryzyka zakażeniem. Jednak sytuacja jest dynamiczna i w piątek wieczorem miasto podjęło decyzję o odwołaniu festiwalu.

Jest nam przykro, że musimy podzielić się z wami takim newsem. To pierwszy raz w 34-letniej historii festiwalu, że zabraknie marcowego wydarzenia w Austin – napisali organizatorzy – Pracujemy nad ustaleniem nowych dat dla festiwalu – dodali.

Kilka dni temu, w obawie przed zarażeniem groźnym wirusem COVID-19, z udziału w South by Southwest Festival 2020 wycofały się takie firmy jak Apple, Facebook, TikTok, Apple, Amazon Studios czy Netflix. Kilka dni temu z udziału zrezygnowali Beastie Boys, Nine Inch Nails oraz legendarny Ozzy Osbourne. Na festiwalu w Teksasie wystąpić miała też Natalia Nykiel. Na świecie zarażonych jest już ponad 100 tysięcy osób, z czego trzy tysiące zmarło.

 

Polecane