Oedipus w Polsce


2012.01.01

opublikował:

Oedipus w Polsce

Na wiosnę 2012 roku zapraszamy na dwa koncerty grupy OEDIPUS


22 marca 2012 – Mega Club – Żelazna 9, Katowice

23 marca 2012 – Klub Progresja – Sylwestra Kaliskiego 15a, Warszawa

Ceny biletów:

do 31 stycznia 2012 – 65 zł.

od 1 lutego 2012 – 85 zł.

w dniu koncertu – 100 zł.

Grupa OEDIPUS to alternatywne trio pochodzące z Los Angeles, powstałe w 1997 roku z inicjatywy wokalisty/basisty Jeremy’ego Haffnera i gitarzysty Stephena Cohena. Nazwa grupy nawiązuje do antycznej trylogii Sofoklesa. Zespół stał się znany po wydaniu w 2005 roku albumu Humbility.

W latach 2005-2008 zespół kilkukrotnie przemierzył USA grając wiele koncertów. Po wydaniu w 2008 drugiego albumu zatytułowanego Covetous, którego producentem była Sylvia Massy (współpracująca z takimi wykonawcami jak Red Hot Chili Peppers, Tool czy Aerosmith), muzycy powrócili do studia wraz z wieloletnim przyjacielem – producentem Darianem Cowgillem – aby zrealizować nowe utwory, które wkrótce sprawiły, ze grupa stała się popularna również poza USA.

Pierwszy z nowych utworów Tres Las z wydanego w kwietniu 2010 singla o tym samym tytule odbił się szerokim echem w wielu rozgłośniach radiowych na całym świecie, w tym również na antenie radia EskaROCK, gdzie niebawem trafił na pierwsze miejsce listy przebojów rozgłośni. Utwór zdeklasował takich rywali jak Linkin Park, Keane czy Pearl Jam docierając do drugiego miejsca najczęściej prezentowanych na antenie utworów w roku 2010. W tym samym czasie kolejny utwór grupy Burn It Down doszedł do 37 miejsca na liście. Trzeci z kolej singel Jack & Ginger, wcześniej wydany już w USA na płycie Covetous trafił na pierwsze miejsce rozgłośni w lutym 2011 roku.

Pierwszy koncert w Polsce OEDIPUS zagrali w listopadzie 2010 roku, w ramach organizowanego przez radio EskaROCK urodzinowego „Rocktoberfest”. Muzycy spędzili wówczas w Polsce pięć dni, podczas których promowali wydany wyłącznie w Polsce album Oedipus, został wówczas również otwarty specjalny kanał YouTube, dzięki któremu fani mogli wygrywać zaproszenia na prywatne spotkania nagrywając własne teledyski do utworów grupy.

Utwory Tres Las oraz Jack & Ginger ukazały się również w ramach dwóch pierwszych polskich edycji znanej w USA serii składankowych CD „NOW That’s What I Call Music”, wraz z utworami takich wykonawców jak Katy Perry, Snoop Dogg czy Ke$ha.

W USA OEDIPUS przyciągnął zainteresowanie mediów i przemysłu muzycznego utworami Tres Las i Burn It Down transmitowanymi w rozgłośniach w całym kraju, m. in. w Indie 103.1 oraz KROQ’s Locals Only w Los Angeles, KUSF w San Francisco czy KMFA w Tucson. Wkrótce potem ich teledysk Tres Las zadebiutował w MTV zdobywając wiele tysięcy głosów w pierwszym tygodniu jego emisji.

W 2011 roku OEDIPUS powrócił do Polski aby wystąpić jako headliner jednego z dni festiwalu Ursynalia w Warszawie, występując na jednej scenie z takimi zespołami jak KoRn, Simple Plan, Alter Bridge czy Guano Apes, przy aplauzie kilkunastotysięcznej widowni.

Kontynuując podbój rynku muzycznego OEDIPUS podpisał w październiku 2011 roku kontrakt z THC: Music/Rocket Scieince Ventures, wytwórnią weterana show-biznesu Thoma Hazaerta, byłego szefa Punishment Records i współtwórcy Total Assault Marketing., który jako manager miał swój niemały udział w wypromowaniu m. in. takich artystów jak Chimaira, Switched, Depswa, Bleed the Sky czy Adema, oraz jako specjalista od muzycznego marketingu brał udział w produkcji wielu najważniejszych albumów pierwszej dekady XXI wieku, m. in. Limp Bizkit, KoRn, (Hed)pe, Nine Inch Nails, Static-X, Cold, Guns’n’Roses,  Pitchshifter,  Staind I wielu innych.

Pod koniec 2011 roku OEDIPUS wydał we współpracy z THC singel Holding Out for More dostępny w wersji cyfrowej od października oraz Gimme a Chance, który również można już zakupić w wiodących sklepach on-line. Single te są wprowadzeniem do kolejnego albumu studyjnego grupy, który ukarze się w sprzedaży w marcu 2012 roku.

Polecane

Share This