Of Mice & Men w Polsce z premierowym materiałem

Zespół przyjedzie do nas na jeden koncert.


2019.05.14

opublikował:

Of Mice & Men w Polsce z premierowym materiałem

fot. mat. pras.

Od ostatniej wizyty Of Mice & Men minęło prawie półtora roku. Zespół wróci do nas 5 sierpnia, by wystąpić w krakowskim klubie ZetPeTe. Jedyny polski występ amerykańskiego kwartetu będzie świetną okazją, by usłyszeć numery z nadchodzącego albumu.

Bilety w cenach 79/89/100 PLN są już w sprzedaży. Organizatorem koncertu jest agencja Winiary Bookings.

Of Mice & Men

Zmiany wcale nie muszą niczego zmieniać. Zapytajcie o to Of Mice & Men. Niezależnie od tego, co wokół nich się zmieniło, kwartet z południowej Kalifornii – Aaron Pauley (wokal, bas), Valentino “Tino” Arteaga (perkusja), Phil Manansala (gitara prowadząca) i Alan Ashby (gitara rytmiczna) – włączył do swojej tożsamości trafnie zatytułowany album „Defy”. W rzeczywistości piąty pełny album grupy nie tylko potwierdza tę tożsamość, ale także wzmacnia ją silniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Tworzenie tej płyty polegało na tym, że zastanawialiśmy się nad tym, kim jesteśmy i nad tym jak się rozwijamy, zamiast próbować odkrywać siebie na nowo i wychodzić z czymś nowym – stwierdza Aaron.

Żyjemy w kulturze, w której wszystko jest trawione w ciągu sekundy. Zamiast 15 minut sławy jest 15 sekund sławy. Mimo że jest to jednolita branża singli i streamingu, tworzymy rekordy, które mamy zamiar utrzymać przez długi czas. Przez ostatnie pięć lat, kiedy skład się utrzymywał, ludzie oczekiwali, że upadniemy. To tylko zmotywowało nas do dalszego działania i dodało nam ognia. Zmiany nas nie definiują. Zamierzamy się zdefiniować. Nie chcieliśmy zostać nowym zespołem; chcieliśmy tylko być Of Mice & Men – dodaje.

Od debiutanckiego albumu w 2010 r. Of Mice & Men ciągle zmierzają naprzód napędzając publikę metaliczną energią, sejsmicznymi melodiami i łamiącymi głowę riffami. Po przełomowym sukcesie „The Flood” z 2011 roku, zespół osiągnął wysoką pozycję w rankingach prasy muzycznej. „Restoring Force” z 2014 tylko utrzymywało ten wynik. Po drodze zespół pojawił się na okładkach Metal Hammer, Alternative Press, Kerrang !, Revolver i innych, a także zdobył uznanie m.in. w Rolling Stone i Billboard. Niezapomniane koncerty obok takich tytanów, takich jak Ozzy Osbourne, Aerosmith, Five Finger Death Punch, Rammstein, Linkin Park i Slipknot sprawiło, iż zespół stał się jeszcze bardziej rozpoznawalny na całym świecie. „Cold World” wydany w 2016 r. znalazł się w pierwszej dwudziestce z listy 200 najlepszych na Billboard.

Ostatni album „Defy” wydany w 2018 roku pokazał, iż zespól po odejściu frontmana Austina Carliego wcale nie zamierzał się poddawać. Amerykanie w międzyczasie wystąpili na takich festiwalach jak Hellfest czy Download Festival. Ich ostatni krążek został wyprodukowany przez Howarda Bensona, czyli człowieka, który pracował z takimi zespołami jak My Chemical Romance, Three Days Grace, Skillet czy The All-American Rejects.

W tym roku ukazał się nowy singiel grupy „How To Survive”, który zapowiada kolejne wydawnictwo zespołu! M.in. ten numer będziemy mogli usłyszeć na żywo w Krakowie.

Polecane