Ofelia w specjalnym teledysku wspierającym środowisko LGBT+


2020.06.24

opublikował:

Ofelia w specjalnym teledysku wspierającym środowisko LGBT+

Ofelia w swoim najnowszym klipie, którego jest pomysłodawczynią i reżyserką, przedstawia historie ludzkiej miłości. Miłości każdej. Miłości do człowieka. Klip do utworu „To do Pana” angażuje emocjonalnie odbiorcę od pierwszych momentów, zapraszając do historii ludzi, którzy na co dzień stoją w cieniu wykluczenia i niezrozumienia. Obraz przedstawia nam trzy pary – Magdę Jagnicką z Kornelem Tomasikiem, Radka Pestkę z Romanem Gelo oraz Anie Dębicką z Oliwią Lis. Zapraszają nas do swojego świata, dzieląc się codziennością i własną intymną sferą życia.

SPRAWDŹ TAKŻE: Mick Jagger składa hołd zmarłemu producentowi i scenarzyście

To co zwraca uwagę, to fakt, że tylko para heteroseksualna występuje w przestrzeni publicznej, pokazując się razem. Pary homoseksualne w klipie nie są otoczone ludźmi, co tylko uwydatnia ich samotność, brak akceptacji i zrozumienia. Artystka podkreśla, że chce żyć w kraju gdzie każdy może kochać i żyć bez strachu, stąd przesłanie teledysku: pozwól kochać”

Obserwuje to co dzieje się na świecie, jak i w naszym kraju. Rodzi się we mnie ogromna niezgoda, na podział jaka miłość jest właściwa, a jaka nie. Chcę być spokojna o moich bliskich, widzieć uczucie bez podziału i strachu. Poszanowanie podstawowych praw człowieka, to coś o co każdy z nas powinien usilnie zabiegać – powiedziała Ofelia.

SPRAWDŹ TAKŻE: Vienio, Michał Koterski i Rafał Zawierucha łączą siły w nowej produkcji

Artystka w najbliższym czasie, w ramach nieodbytej przez pandemie, trasy koncertowej „Księgi Ofeliowe” nagra specjalny koncert dla posiadaczy biletów na koncerty. Bilety wciąż można kupować, w specjalnej puli, do końca tego tygodnia, oprócz samej płyty z nagranym koncertem dołączone zostaną również gadżety związane z Ofelią.

Polecane


Share This