Oficjalnie: Depeche Mode w 2017 w Polsce

Grupa zapowiedziała premierę nowej płyty.


2016.10.11

opublikował:

Oficjalnie: Depeche Mode w 2017 w Polsce

Punktualnie o 13.00 polskiego czasu w Mediolanie rozpoczęła się konferencja prasowa, na której Depeche Mode ogłosili datę przybliżoną datę premiery nowej płyty oraz trasę koncertową „Global Spirit Tour”, która – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie już w poniedziałek – będzie mieć także polski przystanek. 21 lipca 2017 Depeche Mode wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Będzie to przedostatni koncert europejskiej części trasy. Dwa dni po występie w Polsce grupa zawita jeszcze do rumuńskiego Kluż-Napoka.

W dobie komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych sam fakt zorganizowania konferencji prasowej można już uznać za wydarzenie. Nie dowiedzieliśmy się jeszcze zbyt wiele o planowanej na wiosnę płycie „Spirit”. Za plecami muzyków wyświetlono krótki materiał wideo, z głośników popłynęły fragmenty czternastego krążka w dyskografii Depeche Mode. „Spirit” będzie 14 studyjnym albumem muzycznych pionierów. Ich wcześniejsza płyta z 2013 r Delta Machine trafiła na 1. miejsce list sprzedaży w 12 krajach, w tym w Polsce. Producentem płyty jest James Ford, który jest członkiem-założycielem Simian Mobile Disco i który zajmował się produkcją płyt zespołów takich jak Florence And The Machine oraz Arctic Monkeys. W Mediolanie Dave Gahan powiedział: Jesteśmy niezwykle dumni z dźwięku i energii albumu „Spirit” i bardzo podekscytowani tym, że wracamy na trasę, aby podzielić się nim z fanami na całym świecie.

„Global Spirit Tour” rozpocznie się 5 maja koncertem w Sztokholmie. Na przestrzeni półtora miesiąca Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher wystąpią dla ponad 1,5 miliona fanów w 32 miastach w 21 krajach Europy. Po koncercie w Kluż muzycy rozpoczną zwiedzanie innych kontynentów. Podczas ostatniej trasy koncertowej „Delta Machine Tour” Depeche Mode zagrali dla ponad 2,5 miliona fanów podczas wyprzedanych koncertów w Europie oraz Ameryce Północnej. Była to jedna z największych i najlepiej sprzedających się tras koncertowych w 2013 r. Podczas „Global Spirit Tour” zespół będzie kontynuował akcję charytatywną we współpracy ze szwajcarską firmą produkującą zegarki Hublot, zbierając fundusze na „Charity: Water” i zwiększając świadomość istoty jej misji – zapewnienia bezpiecznej wody pitnej dla wszystkich na świecie.

Ceny biletów na warszawski koncert rozpoczynają się od 179 pln.
Przedsprzedaż biletów startuje 19 października o 10.00 i potrwa do 20 października do 20.00. Sprzedaż ogólna rusza 21 października o 10.00.

Polecane

Share This