Oldschool Fest Warszawa 2012

Już 28 stycznia w Stodole zagrają The Analogs, Deadline, Bulbulators i Vienio & Way Side Crew.


2012.01.19

opublikował:

Oldschool Fest Warszawa 2012

CO: Oldschool Fest Warszawa 2012

GDZIE: Warszawa, Stodoła, ul. Batorego 10

KIEDY: 28.01, otwarcie drzwi o godz. 19

ZA ILE: 39/45 zł

KUP BILET:

ZAGRAJĄ:

The Analogs

Pochodzą ze Szczecina, powstali w 1995 roku i są legendą, która wyrosła ponad scenę streetpunk/oi! z której się wywodzą. W dniu dzisiejszym to jeden z filarów polskiej sceny niezależnej, mający na swoim koncie 12 albumów, setki koncertów, występy u boku takich gwiazd jak BUSINESS, ANGELIC UPSTARTS, DEZERTER, DEMENTED ARE GO, CHELSEA, PETER & THE TEST TUBE BABIES, DISCHARGE czy FARBEN LEHRE. Charakterystyczna muzyka i teksty, które opowiadają o otaczającym nas świecie, pełne społecznego przekazu, pozbawione upiększeń i ozdobników, stały się hymnami pokoleń, które starają się odnaleźć swoja drogę i określić swoje miejsce. Miasto, jego sekrety i wstydliwe tajemnice, to również stały wątek twórczości THE ANALOGS. Szczerość i energia ich koncertów to składowa ich popularności, za którą są kochani i nienawidzeni. W ich muzyce można znaleźć echa bardzo wielu wykonawców takich jak COCK SPARRER, RANCID, JOHNNY CASH, THE CLASH, SOCIAL DISTORTION.

Deadline

Pochodzący z Wielkiej Brytanii DEADLINE (choć w swoim składzie mają dwie osoby o francuskim rodowodzie), to obecnie jedna z najpopularniejszych grup punk rockowych na świecie. Żeński wokal, melodyjne, dynamiczne i niepozbawione ostrości kompozycje zjednały im fanów od Moskwy po Nowy Jork!!! Do Polski przylatują nie po raz pierwszy i za każdym razem potwierdzają swój najwyższy poziom dając niezapomniany show.
Bulbulators

Działający od wielu lat na polskiej scenie BULBULATORS, to jeden z nielicznych w naszym kraju na to, że punk rock można grać perfekcyjnie! Setki koncertów, kilka albumów i rzesza wiernych fanów potwierdzają, że BULBULATORS to najlepsza w Polsce kapela, sięgająca swoją muzyką do pionierskich dokonań RAMONES, BUZZCOCKS, CLASH czy UNDERTONES.

Vienio & Way Side Crew

Vienio to muzyk znany do tej pory głównie ze swojej aktywności na scenie hip-hopowej za sprawą formacji MOLESTA-EWENEMENT, ale korzenie jego fascynacji muzycznych sięgają dużo głębiej. Swoja karierę muzyczną zaczynał pod wpływem muzyki hard core i punk. Jakiś czas temu nawiązał współpracę z pochodzącą z Koluszek grupą WAY SIDE CREW mającą na swoim koncie dwa autorskie albumy. Owocem tej współpracy jest płyta zatytułowana VIENIO & WAY SIDE CREW „Wspólny Mianownik”, na której znalazły się piosenki znane z hip-hopej twórczości VIENIA, ale tym razem w wersjach hard-core/punk, oraz kilka piosenek premierowych, przygotowanych specjalnie z myślą o tym wydawnictwie.

***

OLDSCHOOL FEST to impreza organizowana od 2004 roku w Szczecinie, której celem było propagowanie muzyki niezależnej a w szczególności punk rocka we wszelkich jego odmianach: od punk 77 po hard core. Obecnie nadszedł czas, aby wyruszyć w Polskę i pokazać, że punk rock ma się dobrze a nawet doskonale. Na warszawską edycję tej imprezy, która odbędzie się w klubie STODOŁA zaprosiliśmy jedną z najpopularniejszych na świecie grup grających melodyjnego punk rocka, zespół DEADLINE, oraz najlepszą polską kapelę grającą tradycyjnego punk rocka, śląskich BULBULATORS. Wspierać ich będzie VIENIO & WAY SIDE CREW a gospodarzami i gwiazdami imprezy będzie legenda polskiej sceny punk, szczecińska formacja THE ANALOGS!

Polecane

Share This