Onar na „ostatniej prostej na hip-hopowej drodze”


2018.08.02

opublikował:

Onar na „ostatniej prostej na hip-hopowej drodze”

foto: P. Tarasewicz

W przeprowadzonym dla Rap News wywiadzie z Onarem Proceente pyta głównie o tegoroczną płytę „Czyste buty, brudne serce”. W trakcie rozmowy nie brakło jednak także innych tematów związanych z Onarem. Proceente wspomina m.in. nagraną w barwach Asfaltu płytę „Na zawsze będzie płonął”, pytając, czy Onar zdecydowałby się ponownie współpracować z Tytusem. – Tyle od***aliśmy swojego, że do niczego taka współpraca nie jest mi potrzebna. Nie że z Tytusem, ale w ogóle z wydawnictwami. Tym bardziej, że jest taki nurt „one man army”, trochę działania na własną rękę – odpowiada Onar.

Mam taką ostatnią prostą na swojej hip-hopowej drodze. Fajnie kończyć z mniejszymi wynikami, choć wiadomo, że z większymi, ale lepiej z mniejszymi we własnym zakresie, z własną siłą i walką ze samym sobą, niż kończenie małym drugiem w majorsie rapowym. Mam taką drogą, taką przyjąłem i lepiej się z tym czuję – komentuje artysta.

Na prośbę o wskazanie ulubionej płyty ze swojego dorobku, Onar odpowiada: – Lubię płytę „Pod prąd”. Ona była od razu po Płomieniu i to było takie nakręcone wszystko. „Osobiście” też uważam, że było fajną płytą i singiel „Weź to poczuj” spowodował z jednej strony duży sukces, bo zagrałem mnóstwo koncertów i zarobiłem trochę pieniędzy. Ale znowu była fala hejtu na to. „Dorosłem do rapu” – moja pierwsza płyta w Step Records. To była świeża współpraca, chłopaki byli na takim starcie zajawy. To była dobra płyta, dobra energia. No i bardzo podoba mi się ta – wskazuje na „Czyste buty, brudne serce” Onar.

 

Nowy Płomień 81?

Onar i Pezet nie unikają pytań o ewentualny nowy album Płomienia 81. W przyszłym roku przypada XX-lecie debiutanckiego krążka grupy “Na zawsze będzie płonął”, nadarza się więc idealna okazja, by nagrać płytę z premierowym materiałem. – Chciałbym, żeby był w przyszłym roku – przyznaje Onar w wywiadzie dla Rap News Onar.

Póki co fani muszą się zadowolić ostatnim wspólnym utworem Onara i Pezeta. Reprezentanci Płomienia 81 wspierani przez Bilona z Hemp Gru połączyli siły w numerze „Equipment”, który trafił na tegoroczny krążek Onara.

 

Polecane

Share This