Open`er Festival informuje o…


2010.06.27

opublikował:

Open`er Festival informuje o…

GŁOSUJ PODCZAS OPEN’ERA!

Pierwsza tura Wyborów Prezydenckich nie przyniosła rozstrzygnięcia, dlatego w niedzielę 4 lipca 2010 roku po raz kolejny spotkamy się przy urnach. Zachęcamy do zabrania ze sobą zaświadczenia o prawie do głosowania oraz dokument tożsamości. Z myślą o festiwalowiczach wraz z miastem Gdynia przygotowaliśmy wiele udogodnień. Jednak z uwagi na procedurę rejestracji – dopisywanie do list wyborców, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

W bezpośrednim sąsiedztwie terenu Open’er Festival zlokalizowanych jest kilka lokali wyborczych, w których można oddać swój głos. Zachęcamy również do odwiedzin lokali wyborczych w centrum miasta. W tym celu uruchomione zostały specjalne dodatkowe bezpłatne autobusy, które dowiozą uczestników festiwalu do lokali wyborczych w śródmieściu.

Lista lokali wyborczych usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie festiwalu jest dostępna na www.opener.pl w specjalnej zakładce na górze strony.

PRZEWODNIK FESTIWALOWY

Znajdziecie go we wszystkich kasach kuponowych na terenie festiwalu za 1 kupon. Szczegółowy opis występujących artystów, opisy dodatkowych atrakcji, takich jak wystawy, kina, strefy gastronomiczne wraz z podanym menu oraz praktyczne informacje. Przewodnik wydrukowany jest na papierze ekologicznym.

SIGNING TENT

Jedna z tegorocznych nowości na festiwalu. Wyjątkowa strefa, w której będzie można się spotkać z artystami występującymi na Open’erze, zdobyć ich autografy i zrobić wspólne zdjęcie. Miejsce na podpisy artystów można znaleźć w przewodniku festiwalowym. Dostępne będą także tegoroczne plakaty oraz pocztówki.

POCZTA POLSKA I POCZTÓWKI

W tym roku będzie można wysłać gorące pozdrowienia wprost spod Sceny Głównej Open’era… pocztą! W specjalnych dwóch punktach do dyspozycji festiwalowiczów będą zarówno widokówki z gdyńskim krajobrazem, kartki z festiwalo¬wym klimatem, jak i pocztówki zaprojektowane przez zaproszonych przez nas w tym roku ilustratorów oraz specjalny stempel okolicznościowy przygotowany na tę okazję. Najprawdziwszy oddział Poczty Polskiej na Open’erze!

KINO ALTER SPACE

„IT MIGHT GET LOUD” (Czwartek 17.00, Niedziela 20.30/ Piątek, 21.30 – kino letnie Cinema City). Zdobywca Oscara Davis Guggenheim prezentuje osobiste relacje przedstawicieli trzech pokoleń wirtuozów gitary elektronicznej: The Edge’a (U2), Jimmy’ego Page’a (Led Zeppelin) i Jacka White’a (The White Stripes, The Dead Weather). Film pozwala zobaczyć, jak każdy z nich wypracował swoje unikalne brzmienie i styl gry na najprzeróżniejszych wersjach gitary. Opowieściom każdego z gitarzystów o ich własnym muzycznym buncie towarzyszy rock`n`rollowa sesja. Muzycy zbierają się na pustej scenie, podkręcają wzmacniacze i grają.

A muzyce towarzyszy wizualny rozmach.

FUTURE SHORTS (Czwartek 20.30, Niedziela 0.00). PROGRAM FESTIVALOWY – LATO 2010. Future Shorts to jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie marek związanych z krótkim filmem. Od 2003 roku stale rozwija się, tworząc największą na świecie platformę prezentacji i promocji filmów krótkometrażowych – rozciągającą się od Europy przez Afrykę, Amerykę Północną i Południową aż po Azję. Dzięki poznańskiej Fundacji Ad Arte od 2007 roku pokazy Future Shorts regularnie goszczą również w Polsce. Na festiwalowe lato 2010 przygotowany został specjalny wybór filmów. Będzie można zobaczyć m.in. animowaną dyskotekę w składzie z narzędziami („Hum”), dokumentalną opowieść o największej na świecie kolekcji winylowych płyt („Archive”), czy paryskie zamieszki w teledysku grupy Justice („Stress”). W programie także: komedia w stylu noir o poszukiwaniu sprawcy tajemniczego rzutu butelką („Path Lights”), surrealistyczna animacja o wędrówce upiornych postaci pchających sklepowe wózki („She Who Measures”) oraz miłosne perypetie… myszy i kota („Please Say Something”).

PART OF THE WEEKEND NEVER DIES (Czwartek 0.00, Piątek 17.00, sobota 20.30). Film dokumentalny o trzyletniej trasie podczas której oglądamy grupę Soulwax gdy występują jako DJe i grają koncerty co noc z plejadą przyjaciół i wieloma spośród najbardziej interesujących artystów naszych czasów, wciąż w podróży dookoła świata pod szyldem „Radio Soulwax”. Zarejestrowany podczas 120 występów, jedną kamerą, w Europie, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Australii, materiał znalazł się w dwóch filmach współreżyserowanych przez uznanego reżysera Saama Farahmanda i Soulwax.Film ukazuje ekscesy, cynizm, złudzenia, śmieszność, sprzeczności, wyczerpanie i humor życia Dj-ów i zespołów w trasie. Zawiera zarejestrowane na żywo występy 2manydj`s i Soulwax Nite Versions, pojawiają się w nim również James Murphy, Nancy Whang, Erol Alkan, Tiga, Justice, Busy P, So-Me, Peaches, Kitsuné & Klaxons, miedzy innymi w relacjach filmowych za kulisami i w wywiadach.

YES MEN FIX THE WORLD (Piątek 20.30, Sobota 0.00, niedziela 17.00). „Dokąd chciwość zaprowadzi ludzi?” i „Czy można naprawić świat?” to pytania, które zadaje sobie duet alterglobalistów: Andy Bichlbaum i Mike’a Bonann. Fabularyzowany film dokumentalny w stylu Michaela Moore`a, pełen humoru obraz ujmuje widza prostotą przekazu. Autorzy poruszają w nim najbardziej palące problemy współczesności: globalny kryzys, niesprawiedliwość społeczną, zagadnienia ochrony środowiska.

ANIMACJE SE-MA-FORA (Piątek 0.00, Sobota 17.00). Se-ma-for Produkcja Filmowa to jedno z najbardziej znanych europejskich studiów produkujących poklatkową animację lalkową. Se-ma-for zaangażowany jest również w produkcję innych rodzajów animacji. Dewiza studia to umożliwić młodym reżyserom i animatorom tworzenie swoich pierwszych filmów oraz dać im okazję do wypróbowania nowych technik animacji i efektów specjalnych.

Wyświetlimy:

„Piotruś i Wilk” Suzie Templeton – zdobywca Oscara w 2008.

„Danny Boy” Marka Skrobeckiego – opowieść o ułomności ludzkiej, którą eufeministycznie możemy nazwać „utratą głowy”. Ktoś, o kim mówimy w przenośni, że „stracił głowę” jest człowiekiem, który nie bardzo wie co robi. W tym opowiadaniu głowę stracili już prawie wszyscy, oprócz Danny Boy’a. „Radostki” Magdaleny Osińskiej – pochwała dzieciństwa. Opowiada o radości płynącej z bycia dzieckiem. To w jaki sposób dziecko przeżywa świat, intensywnie i „stuprocentowo” przekłada się na treść i formę filmu.

„Ichthys” Marka Skrobeckiego – niekonwencjonalnie opowiedziana, metaforyczna, filmowa przypowieść o wytrwałości oczekiwania, nadziei i spełnieniu. Bohaterem filmu jest mężczyzna w sile wieku. Zjawia się w restauracji, jest tam jedynym klientem. Wita go kelner o twarzy cherubina, który przyjmuje zamówienie po czym wychodzi. Klient oczekuje na jego powrót. Czas mija, pokrywając wszystko patyną starości.

KINO LETNIE CINEMA CITY

Joe Strummer: The Future Is Unwritten

Przez jednych nazywany „Chrystusem rocka”, przez innych „małym krzykatym dupkiem”. Film dokumentalny Joe Strummer – The Future Is Unwritten w reżyserii Juliana Temple jest poruszającą historią życia tego wielkiego artysty, który stał się ikoną punk rocka.

Beats of freedom – Zew wolności

W czasach, gdy życie w Polsce kontrolował reżim, muzyka stała się fenomenem, zjawiskiem społecznym o kolosalnej sile rażenia, stała się przestrzenią ludzi wolnych.”Żelazna kurtyna” nie była w stanie zatrzymać rocka, a młodzi ludzie dzięki muzyce poczuli własną siłę i godność.

Wszystko co kocham

Piękna wiosna 1981 roku w Polsce. W nadmorskim miasteczku 18-letni Janek, syn oficera marynarki wojennej, zakłada zespół punkrockowy, by głośno krzyczeć o rzeczach dla niego najważniejszych. „Solidarność” walczy o wolność i demokrację, w kraju narasta napięcie.

Woodstock: 3 dni pokoju i muzyki

Zapis jednego z najsłynniejszych wydarzeń ubiegłego wieku – legendarnego koncertu na farmie Woodstock w stanie Nowy Jork, w którym uczestniczyło prawie pół miliona ludzi. Na scenie przewijają się największe osobowości ówczesnego rocka, między innymi.: Joe Cocker, Jimi Hendrix, Richie Havens, Santana, Jefferson Airplane oraz The Who.

Historia Rock n` Rolla

Wywiady z największymi gwiazdami rocka: Mickiem Jaggerem, Bono z U2, Brucem Springsteenem i innymi. Clipy muzyczne, m.in.: The Beatles, U2, The Who, Eric Clapton, Elton John, Pink Floyd, Jimi Hendrix, Janis Joplin. I wiele, wiele więcej.

Seanse:

2.07.2010 (piątek)

21:30 It might Get loud – czas trwania 1.40h (97 min)

23:15 Woodstock – czas trwania 3.40h (228 min)

 

3.07.2010 (sobota)

21:30 Beats of Freedom – czas trwania 1.15h (75 min)

23:15 Joe Strummer – czas trwania 2h (120 min)

1:40 Wszystko co kocham – czas trwania 1.40h (100 min)

4.07.2010 (niedziela)

21:30 Historia Rock’n’Rolla – czas trwania 9,5h (575 min)

Polecane

Share This