Open’er z nowymi gwiazdami w line-upie

Dwójka wykonawców dołączyła do składu imprezy.


2021.11.10

opublikował:

Open’er z nowymi gwiazdami w line-upie

fot. P. Tarasewicz

Open’er Festival 2022 nie zwalnia tempa. Do już potężnego line-upu dołączają Years & Years – wyjątkowy projekt charyzmatycznego Olly’ego Alexandra, a także Royal Blood – jeden z najważniejszych brytyjskich rockowych zespołów dekady. Obie grupy wystąpią 30 czerwca. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się między innymi Dua Lipa, Imagine Dragons, Twenty One Pilots, Martin Garrix, The Chemical Brothers, Jessie Ware, Cigarettes After Sex czy Michael Kiwanuka.

Open’er Festival 2022 odbędzie się w dniach 29 czerwca – 2 lipca. Oto dotychczas ogłoszone gwiazdy:

29.06: Imagine Dragons, Inhaler

30.06: Twenty One Pilots, BADBADNOTGOOD, Destroyer, Royal Blood, Years & Years

01.07: Dua Lipa, Flohio, Iceage, Michael Kiwanuka, Martin Garrix

02.07: The Chemical Brothers, Seasick Steve, Sylvan Esso, Jessie Ware

Years & Years:

Sześć lat po wydaniu debiutu Years & Years, Olly Alexander uznawany jest za jednego z najbardziej nowoczesnych współczesnych artystów popowych. Dzięki dwóm świetnym albumom otrzymał 6 nominacji do BRIT Awards i wyprzedał międzynarodowe trasy. W trakcie tej artystycznej drogi stał się również pokoleniowym głosem w najważniejszych dyskusjach na temat zdrowia psychicznego oraz mniejszości seksualnych. Muzyka Years & Years, która do dziś zanotowała blisko 4,5 miliarda streamów, jest doskonałą, odświeżającą mieszanką popu, R&B i elektroniki. A poprzez kwestionowanie powszechnego wyobrażenia o tożsamości i seksualności twórczość projektu poszerza granice społecznej świadomości. Premierę trzeciego albumu „Night Call” zapowiedziano na styczeń 2022 roku. Wydawnictwo będzie pierwszą płytą Years & Years jako solowego projektu Olly’ego Alexandra.

Royal Blood

Po imiennym debiucie (2014) i „How Did We Get So Dark?” (2017), wydany w tym roku „Typhoons” stał się trzecim albumem Royal Blood z rzędu, który trafił na szczyt zestawienia w UK, lądując również w pierwszej dziesiątce w USA, Kanadzie, Belgii, Holandii czy Szwajcarii. Dziś grupa ma na swoim koncie między innymi BRIT Award dla najlepszej brytyjskiej grupy, nominację do prestiżowej Mercury Prize i ponad 2 miliony sprzedanych płyt. Mike Kerr i Ben Thatcher kontynuują swoją ścieżkę, która z każdym kolejnym krokiem umacnia ich status jako jednego z najważniejszych rockowych zespołów ostatniej dekady. Jednocześnie chwaleni są za to, że dodając wciąż świeże elementy do swojej twórczości, nie tracą pierwotnej energii, która na samym początku drogi skupiła wokół nich niezwykle zaangażowanych fanów.

Polecane

Share This