Opeth na Metal Hammer Festival 2010

Kolejna gwiazda w Katowicach obok Korna, Katatonii i Riverside


2010.06.01

opublikował:

Opeth na Metal Hammer Festival 2010

Znamy już kolejną gwiazdę Metal Hammer Festival 2010! Obok Korna, który będzie główną gwiazdą festiwalu, a także grup Katatonia i Riverside, jako druga główna gwiazda wystąpi szwedzka formacja Opeth! Na festiwalu zagrają jeszcze 2 inne zespoły, które wkrótce zostaną ogłoszone na www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival.

Grupa Opeth doskonale znana jest wszystkim fanom progresywnego metalu. Zespół, któremu przewodzi Mikael Åkerfeldt, na muzycznej scenie działa już od 1990 roku i ma już na swoim koncie 9 studyjnych albumów, z czego ostatni – „Watershed”, ukazał się w czerwcu 2008 roku. Album ten został uznany za jeden z najlepszych krążków w dorobku Opeth, a jego zawartość stanowiła ekscytująca mieszanka współczesnych metalowych brzmień z prog rockiem, free jazzem oraz elementami europejskiego folku. „Watershed” to również pierwszy album Szwedów, na którym udziela się nowy gitarzysta grupy – Fredrik Akesson oraz perkusista Martin Axenrot.

Jeszcze przed wydaniem ostatniego albumu Opeth intensywnie koncertował, a po premierze „Watershed” zespół zagrał m.in. trasy po Japonii, Australii i Europie. Na początku zeszłego roku Opeth odwiedził Indie, a w lutym zespół znów zagościł na Starym Kontynencie, a następnie przeniósł się do Ameryki Południowej i Północnej. W ramach europejskiej trasy, 21 marca Opeth zaprezentował sie polskim fanom, na fenomenalnym, wyprzedanym koncercie w warszawskiej Stodole. Jesienią formacja razem z m.in. Dream Theater ponownie powróciła do Europy, a 30 września zespół zagrał w bydgoskiej Hali Łuczniczka. W tym roku grupa zagrała już kilka wyprzedanych koncertów w Europie i Stanach, a w lipcu i sierpniu zespół wystąpi na tylko dwóch europejskich festiwalach, na angielskim High Voltage Festival oraz na polskim Metal Hammer Festival.

METAL HAMMER FESTIVAL 2010

KORN

OPETH

KATATONIA

RIVERSIDE

2 zespoły

27.08.2010 – Katowice, Spodek, godz. 15.00

Wejście od godz. 14.00

Bilety już w sprzedaży na: www.metalopolis.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.ticketonline.pl, www.ticketportal.pl, www.kupbilet.pl, www.eventim.pl www.bileteria.pl

Ceny biletów (w przedsprzedaży/ w dniu koncertu):

Loża – 400/ 450 zł

Sek. H i J – 275/ 300 zł

Sek. czerwony i niebieski do X rzędu – 170/ 185 zł

Sek. niebieski od XI rzędu – 140/ 150 zł

Płyta (miejsca stojące) – 160/ 175 zł

Więcej informacji: www.metalmind.com.pl/metalhammerfestival

Wszelkie informacje o sprzedaży biletów: tel. 032/205 25 00 (wew. 101), email: koncerty@metalmind.com.pl, www.metalopolis.pl, www.metalmind.com.pl Sprzedaż wysyłkowa: 032/205 25 00 (wew. 187), shop@metalopolis.com.pl, www.metalopolis.pl

Polecane

Share This