Orange Warsaw Festival z udogodnieniami dla niepełnosprawnych


2015.05.28

opublikował:

Orange Warsaw Festival z udogodnieniami dla niepełnosprawnych

Trzy dni, trzy sceny, precyzyjnie wyselekcjonowany i skonstruowany program, a w nim m.in. Incubus, Muse, Bastille, Crystal Fighters, Papa Roach, The Chemical Brothers i Noel Gallagher’s High Flying Birds. Tak przedstawia się tegoroczny Orange Warsaw Festival. Impreza odbędzie się w dniach 12-14 czerwca na terenie Toru Wyścigów Konnych Służewiec

Organizatorzy Orange Warsaw Festival dbają o to, żeby z atrakcji festiwalowych jak najpełniej mogli skorzystać wszyscy fani muzyki. Rozpoczęty w ubiegłym roku proces udostępniania festiwalu osobom z różnymi niepełnosprawnościami jest kontynuowany także podczas tegorocznej edycji.

Organizatorzy, mając świadomość potencjalnych wyzwań w poruszaniu się po terenie Toru Wyścigów Konnych, zadbali o utwardzenie kluczowych ciągów komunikacyjnych, zbudowanie platform przy obu scenach – Orange i Warsaw oraz zapewnienie (w razie potrzeby) asysty wolontariuszy.

Z myślą o festiwalowiczach z niepełnosprawnościami powołany zostanie Punkt Obsługi Priorytetowej. Będzie można uzyskać w nim pełną informację o wszystkich wprowadzonych rozwiązaniach, a także skorzystać m.in. z: wsparcia przeszkolonych, dedykowanych wolontariuszy; pętli indukcyjnej (dla osób słabosłyszących); pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego. Ponadto, wybrane koncerty odbywające się na Orange Stage będą audiodeskrybowane.

Dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz osób poruszających się na wózkach stworzona została specjalna kategoria biletów – “D”. Bilet kat. D upoważnia do m.in.: wejścia na teren OWF z opiekunem (w cenie jednego biletu, brak dodatkowych opłat); skorzystania z dedykowanych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością (uprawnia do tego okazanie biletu kat. D wraz z ważną Kartą Parkingową) korzystania z platform. Bilety kat. D dostępne są we wszystkich wariantach: jednodniowych, w formie karnetów, także w opcji VIP.

Uwaga – w celu zakupu biletu kat. D należy skontaktować się z organizatorami poprzez wysłanie maila na adres: niepelnosprawni@eventim.pl.

Organizatorzy Orange Warsaw Festival nie zapominają o najmłodszych festiwalowiczach. Dzieci do lat czterech mogą uczestniczyć w festiwalu razem z opiekunem bez konieczności zakupu oddzielnego biletu. Dla starszych dzieci, do lat 9, przeznaczone są bilety i karnety kategorii GA. Szczegółowe informacje odnośnie uczestnictwa dzieci w OWF są dostępne w regulaminie imprezy . Część  stoisk cateringowych zapewnia połówki porcji dla dzieci, niektóre z nich uwzględniają specjalne zapotrzebowania dietetyczne – serwują potrawy wegetariańskie oraz bezglutenowe. Wszystkie dzieci otrzymają opaski z numerem telefonu opiekuna, na wypadek zagubienia. Na terenie festiwalu dostępna będzie dedykowana dzieciom „Sieciakowa Strefa Rozrywki” z cała mocą atrakcji – od interaktywnych gier, quizów i Fotoprojektu Telefonicznego po tradycyjne kolorowanki, książeczki i bajki oraz materiały informacyjne dla rodziców. To tu dzieci znajdą profesjonalną opiekę w przypadku odłączenia od rodziców.

Polecane

Share This