Organek ostro w sprawie ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki


2020.05.17

opublikował:

Organek ostro w sprawie ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki

Foto: P. Tarasewicz / CGM.PL

W piątek na szczycie Listy Przebojów Trójki zadebiutował nowy singiel Kazika „Twój ból jest lepszy niż mój”. Chwilę później posty informujące o sukcesie Kazika oraz notowanie listy zostały usunięte. Sprawa zbulwersowała zarówno artystów jak i słuchaczy. Głos w sprawie zabrał Dawid Podsiadło, który otwarcie stwierdził, że nie chce aby jego utwory były grane w radiowej Trójce. Teraz swoje zdanie na ten temat wyraził Organek w oświadczeniu na swoim Facebook’u.

Z ogromnym żalem i smutkiem informujemy, iż zespół ØRGANEK zawiesza współpracę z Trójka – Program 3 Polskiego Radia na czas nieokreślony. Trójka była naszym domem od samego początku istnienia zespołu, dzięki niej mogliśmy przeżyć wiele wzruszeń i radości. Niegdyś gwarant jakości i wolności artystycznej, dziś, na naszych oczach staje się symbolem dewastacyjnej polityki obecnych władz Polskiego Radia.

Bezpośrednim powodem naszej decyzji jest usunięcie piosenki „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika z ostatniego notowania LP3. Zwalnianie niezależnie myślących dziennikarzy, polityczna ingerencja w ramówkę, atmosfera nagonki i zastraszenia oraz cenzura, to standardy mediów reżimowych z krajów niedemokratycznych.

Nigdy się na to nie zgodzimy. Czekamy aż wróci NASZA Trójka.

NO PASARAN – napisał Organek.

SPRAWDŹ TAKŻE: Dawid Podsiadło dosadnie komentuje sytuację w Trójce

Polecane


Share This