Ørganek wraca na scenę. Zespół zapowiedział trasę na lipiec i sierpień


2020.06.26

opublikował:

Ørganek wraca na scenę. Zespół zapowiedział trasę na lipiec i sierpień

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

W sieci pojawił się teaser zapowiadający nowy singiel grupy Ørganek zatytułowany „Pogo”. Krótkie wideo to taże wprowadzenie do zbliżającej się trasy koncrertowej Pogo Mini Tour, w ramach której zespół zawita do siedmiu polskich miast.

„Pogo” to pierwszy z singli promujących nowe wydawnictwo. – Retro już nam nie wystarcza. Dobre czasy minęły. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język. Nowe czasy, nowa muzyka.

Sprawdź też: Organek mówi dzień dobry – Tomasz Organek felietonistą CGM.pl

Tytuł utworu odnosi się do grupowego, brutalnego tańca, podczas którego uczestnicy zderzają się ze sobą z dużą siłą, próbując jednocześnie zachować równowagę. Uderzyć, żeby utrzymać się na nogach. Zaatakować, żeby przetrwać. Stworzyć wroga i zarządzać strachem.

Temat tańca w polskiej kulturze obecny jest wieków. Chocholi taniec w „Weselu” Wyspiańskiego, terror i przemoc w „Tangu” Mrożka, absurdalny taniec przebierańców w „Rejsie” Marka Piwowskiego, to przykłady tego samego obłędu, w którym tkwimy od wieków jako społeczeństwo. Stracone szanse, nieumiejętność porozumienia się ponad podziałami, wieczne animozje, konflikt, agresja i siła. Zarządzanie głupotą. Zbiorowa nieświadomość w służbie cyników. Pogo to współczesna emanacja tego samego problemu.

Pogo Mini Tour to seria minikoncertów, podczas których obok znanych już utworów zespół zaprezentuje także najnowszy singiel. Po dwóch platynowych płytach, setkach koncertów w Polsce i za granicą oraz długiej przerwie koncertowej, grupa wraca z nowym materiałem, którego premiera planowana jest na jesień bieżącego roku.

Ørganek – Pogo Mini Tour – rozpiska:

20.07 – Toruń – CKK Jordanki
21.07 – Łódź – Wytwórnia
22.07 – Warszawa – Stodoła
5.08 – Poznań – CK ZAMEK
6.08 – Wrocław – Sala Gotycka – Stary Klasztor
7.08 – Chorzów – Chorzowskie Centrum Kultury
9.08 – Kraków – Forty Kleparz

Organizatorzy zapewniają, że koncerty będą spełniać zasady bezpieczeństwa ustanowione przez ministerstwo zdrowia i GIS.

Polecane

Share This