Ostróda Reggae Festival 2012


2012.08.18

opublikował:

Ostróda Reggae Festival 2012

Na wstępie chcemy podziękować wszystkim uczestnikom festiwalu, którzy jak zwykle wytworzyli na imprezie niezwykłą i słynną już atmosferę, którą wszyscy lubimy i która powoduje, że wielu od razu po zakończeniu zaczyna marzyć o kolejnej edycji. Pozytywna wibracja unosiła się w powietrzu przez te cztery dni a służby porządkowe nie odnotowały żadnych poważniejszych przypadków naruszenia prawa. Festiwal przebiegł w bardzo spokojny sposób a jedyne chyba niedogodności objawiały się w zimnych wieczorach i deszczu w pierwsze popołudnie. Miło było widzieć was wszystkich tam na Koszarach – uśmiechniętych, rozbawionych, słuchających, tańczących.

Oprócz tradycyjnych podziękowań dla wspierających nas firm i instytucji oraz mediów, specjalny szacunek z naszej strony należy się Programowi 2 Telewizji Polskiej, który bardzo solidnie wsparł promocję imprezy i zaszczycił nas swoją obecnością, co wielu z Was już zauważyło i jeszcze zauważy na ogólnopolskiej antenie TVP2. Dzięki temu muzyka i filozofia reggae mają szansę dotrzeć do szerszych mas, a nasz festiwal oraz miasto Ostróda zyska na rozpoznawalności. Z okazji obchodów 50-lecia niepodległości Jamajki po raz pierwszy gościliśmy przedstawicieli oficjalnych jamajskich władz – widzianą przeze wielu z Was na scenie Ambasador Jamajki z Berlina, Panią Joy Wheeler i przedstawicielki Jamaican Tourist Board. Wyjechali zaskoczeni i oczarowani festiwalem. Jak co roku cieszymy się wielkim wsparciem naszych działań ze strony Honorowego Konsula Jamajki w Polsce, Pani Marii Dembowskiej. Dziękujemy, jest to dla nas ważne!

Jesteśmy bardzo dumni z tegorocznego programu. Zewsząd docierają do nas opinie że był wyjątkowo rozbudowany, wielobarwny oraz na bardzo wysokim poziomie. Bardzo dobrze wypadły wydarzenia specjalne jak wspólny koncert Habakuka z Kalogathos czy Papriki Korps z R.U.T.A. Rzesze nowych fanów zyskały do tej pory kompletnie nieznane w Polsce zagraniczne zespoły Dactah Chando, Laid Blak czy 1-Stop Experience, które wyjechały zachwycone ciepłym przyjęciem ich skądinąd bardzo dobrych koncertów. Byliśmy świadkami wielu międzynarodowych kolaboracji na scenie udowadniających wielokulturowość i otwartość tej muzyki. Największe gwiazdy festiwalu pokazały, że nie bez powodu nazywane są gwiazdami. Koncerty takich tuzów jak Morgan Heritage czy Fat Freddy’s Drop zapisane będą złotymi głoskami w historii polskich festiwali reggae.

Zawsze wypełniony wieczorami Green Stage był miejscem wielu świetnych występów we wszystkich możliwych do wyobrażeniach konfiguracjach i stylistykach związanych z kulturą korzeni. Czwartkowy konkurs przyniósł zwycięstwo młodej trójmiejskiej grupie Bubble Chamber – życzymy im powodzenia i wierzymy, że Ostróda będzie istotnym elementem rozwoju ich kariery.

Jeszcze nigdy nie widzieliście w Ostródzie tak bajecznych świateł scenicznych, bardzo dobrze przyjęty Yellow Stage umieszczony był po raz pierwszy w namiocie, polepszyła się jakość festiwalowej gastronomii. Uniwersytet Reggae oraz festiwalowe kino dzięki umiejscowieniu w nowym ostródzkim amfiteatrze zyskały nowy wymiar. Sobotni pokaz filmu „Marley” zgromadził rekordową w historii publiczność na Uniwersytecie – około 2000 osób!

Cieszymy się, że tak wielu z Was uczestniczy w naszych edukacyjnych działaniach – są one dla nas ważne i zależy nam abyście poznawali tą muzykę w jej całym historycznym czy społecznym kontekście.

Przyznajemy, że organizacja tej imprezy dla nas to pewien rodzaj misji i staramy się nie iść na skróty i łatwizny, stosując najprostsze rozwiązania i zapraszając wyłącznie najbardziej oczywistych  wykonawców. Chcemy pełnić misję kulturotwórczą a nie wyłącznie rozrywkową, promować młode zespoły i ciekawe zjawiska. Taki zawsze był charakter Ostródy a wy zdajecie się to doceniać, umieszczając nas wysoko w swoich notowaniach.

Do błędów tegorocznej edycji zaliczamy bolący wszystkich użytkowników smartfonów brak aktualizacji naszej festiwalowej aplikacji. Niespodziewane problemy software’owe uniemożliwiły nam skutecznie udostępnienie jej w wersji na tyle użytecznej jak podczas debiutu na rynku aplikacji w ub. roku. W przyszłym roku powróci do was na pewno w pełnej krasie.

Przesyłajcie na nasze adresy internetowe czy umieszczajcie wpisy z opiniami na temat tegorocznej edycji – bardzo ciekawi zawsze jesteśmy waszych odczuć. Pozwolą nam rozwijać festiwal w kierunku oczekiwanym przez Was – naszą drogą publiczność.

Jeszcze raz dziękujemy Wam wszystkim, razem i z osobna. Mamy nadzieję znów spędzić z Wami miły czas w Ostródzie. Wasza obecność nadaje sens naszej pracy. Czekamy na Was za rok!

Pełen szacunek od

 

Positive Music Promotion

Organizatorzy Ostróda Reggae Festival

 

Positive Music Promotion dziękuje Urzędowi Miasta w Ostródzie za wsparcie w organizacji imprezy.

A pod tym linkiem nasze podsumowanie OFR 2012.

Polecane

Share This