Outkast na Orange Warsaw Festival


2014.02.09

opublikował:

Outkast na Orange Warsaw Festival

To najbardziej oczekiwany powrót tego roku. Trwała o nich zacięta walka promotorów najważniejszych festiwali na świecie. Teraz wiemy to na 100% – duet Outkast wystąpi w tym roku w Polsce na Orange Warsaw Festival.

Po występie na Coachelli w kwietniu tego roku, który będzie ich koncertowych debiutem w 2014 roku, najbarwniejsi hip-hopowcy świata wyruszą w trasę, która obejmie ponad 40 letnich festiwali pod różną szerokością geograficzną. Dodatkową okazją do świętowania będzie też 20-lecie wspólnego grania Antwana „Big Boia” Pattona i Andre „3000” Benjamina. Big Boi: To zaszczyt móc wykonywać taką muzykę, jaką się chce. Nie chodzi o myślenie poza wytyczonymi ramami – tylko o nieuznawanie tych ram w ogóle! Nie mogę się doczekać, aż znów zdobędziemy scenę z moim bratem Andre!

Wspomniany kolega z zespołu dodaje: Wyobraźcie sobie, że my chcieliśmy tylko rapować… Jestem wdzięczny, że mogę być częścią kapeli, która pozwala mi rozwijać wszystkie pomysły, jakie przyjdą mi do głowy. Powrót na scenę to najbardziej ekscytujący sposób świętowania naszego dwudziestolecia – i najlepszy sposób podziękowania fanom za ich wsparcie!.Dotychczas Outkast sprzedali 25 milionów płyty. Największym komercyjnym sukcesem okazał się krążek Speakerboxxx/The Love Below (2003) z hitem „Hey Ya!”, który przyniósł im aż sześć statuetek Grammy, w tym (po raz pierwszy w historii muzyki rap) wygraną w kategorii Album Roku. W ostatnich latach obaj członkowie wydawali płyty solowe i angażowali się w projekty filmowe u boku największych światowych gwiazd.

Polecane

Share This