Paktofonika wraca na scenę

Grupa chce odtworzyć swój kultowy występ w Spodku.


2022.09.30

opublikował:

Paktofonika wraca na scenę

fot. Mateusz Szeliga

Wygląda na to, że impreza o nazwie Kosmiczny Koncert przyjęła się w Katowicach. W marcu podczas pierwszej edycji wystąpili Sokół, PRO8L3M i Pezet, teraz organizatorzy zapowiadają drugą odsłonę. 10 grudnia w Spodku wystąpią Paktofonika, O.s.T.R., Wzgórze Ya-Pa 3 i Molesta Ewenement.

Imprezie towarzyszy hasło „powrót do przeszłości”, co ma duży sens w kontekście koncertu Paktofoniki, która chce odtworzyć swój legendarny już występ, który dała w tej hali 20 lat temu.

O atmosferę wielkiego rapowego święta, zadbają autorzy największych klasyków, które na stałe wpisały się do kanonu polskiej muzyki współczesnej, z których cytaty weszły do codziennej mowy milionów Polaków. Wieczór rozpocznie się mocnym, hardkorowym uderzeniem. Molesta Ewenement wystąpi w pełnym składzie. Włodi, Vienio, Pelson, Wilku oraz DJ B przypomną jak i czym żyły wszystkie osiedla w Polsce na przełomie wieków, i dlaczego “Skandal” jest do dziś jednym z najbardziej wpływowych albumów na polskiej scenie hip-hopowej. Obchodzący dwudziestolecie swojego albumu “30 minut z życia” O.S.T.R. pokaże widzom dlaczego od dwóch dekad jest niekoronowanym królem freestyle’u. Ponadto, raper przypomni Wam największe hity ze swojego debiutanckiego – również jubileuszowego – albumu “Masz to jak w banku”, którym zrewolucjonizował pojęcie “flow” na rodzimej scenie. W podróż na polskie podwórka lat dziewięćdziesiątych, zabiorą was niekwestionowani pionierzy rapu w Polsce – Wzgórze Ya-Pa 3. Kielecka ekipa, zatacza koło powracając do katowickiego Spodka, miejsca gdzie za sprawą wygranych w 1995 roku Odjazdów rozpoczęła się ich wielka kariera.

Kulminacyjnym momentem festiwalu, który przeniesie nas wszystkich w hip-hopową podróż do przeszłości będzie koncert z okazji XXII-lecia debiutu Paktofoniki. Rahim i Fokus, wraz z gośćmi zaproszonymi specjalnie na ten wyjątkowy wieczór, wykonają utwory z “Kinematografii” oraz “Archiwum Kinematografii”. Tak się pisze historia. To, co się wydarzy tego dnia w Spodku pozostanie w waszej pamięci na zawsze – zapowiadają organizatorzy.

Sprzedaż biletów ruszy 3 października 2022 na www.kosmicznykoncert.pl

Polecane

Share This