Paluch – „OKO (Ostatni Krzyk Osiedla)” – pierwszy klip z nowej płyty


2016.09.20

opublikował:

Paluch – „OKO (Ostatni Krzyk Osiedla)” – pierwszy klip z nowej płyty

foto: P. Tarasewicz

BOR Records prezentuje klip Palucha do utworu „OKO (Ostatni Krzyk Osiedla)” z muzyką Young Veteran$.

Jest to pierwszy i tytułowy singiel z nadchodzącego albumu „Ostatni Krzyk Osiedla”, którego premiera przewidziana jest na 25 listopada. Będzie to drugi solowy krążek poznańskiego rapera. Pierwszy, platynowy „10/29”, trafił do sklepów na początku marca i po pół roku od premiery nadal utrzymuje się na liście OLiS.

Przypomnijmy, że już na początku wakacji na CGM.pl Paluch opowiedział o brzmieniu płyty i producentach materiału.

Nowy materiał nawiązuje swoim tytułem do zespołu AIFAM, w którym Paluch działał w latach 2005-2010. „OKO” był to obraźliwy zwrot kierowany do wszystkich oponentów i wrogów, pochodzący z wewnętrznego slangu ekipy. Przez lata działalności w poznańskim podziemiu zespół nagrał kilka utworów pod tytułem „OKO” czy „OKO STYL”.

Po kilku latach od rozpadu grupy Paluch nawiązuje do tego okresu, zmieniając delikatnie znaczenie zwrotu OKO i rozwijając je do „Ostatni Krzyk Osiedla”.

„Ostatni Krzyk Osiedla” jako ostatnie pokolenie pamiętające prawdziwy klimat osiedli, na których zawiązywały się przyjaźnie na całe życie, liczyła się szczerość, prawdziwość i relacje face to face, a nie tylko internetowe znajomości – czytamy w informacji prasowej.

Nie oznacza to jednak, że materiał w swojej formie będzie klasyczny czy przesiąknięty brzmieniem z lat 90. Od strony tekstowej album będzie bardziej szorstki od swojego poprzednika z początku 2016 roku. Tematyka utworów porusza problemy społeczne oraz opisuje to jak wygląda miejska dżungla w XXI wieku. Nie zabraknie też wielu odniesień do dzisiejszej sceny hip-hopowej.

Polecane

Share This