Pamiętacie „fankę Popka”, która straciła wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych? Wygrała w sądzie i dostanie odszkodowanie

Wiemy, jaką kwotę z wnioskowanego miliona przyznał sąd.


2023.02.06

opublikował:

Pamiętacie „fankę Popka”, która straciła wzrok po wytatuowaniu gałek ocznych? Wygrała w sądzie i dostanie odszkodowanie

Swego czasu głośno było w mediach o Aleksandrze Gałuszce, która zainspirowana Popkiem zdecydowała się wytatuować sobie gałki oczna. Niestety, zamiast upodobnić się do swojego idola, dorobiła się choroby oczu, a w efekcie utraty wzroku.

Problemy zdrowotne Aleksandry były skutkiem źle przeprowadzonego zabiegu. – Poinformowałam tatuatora, że straciłam widoczność w prawym oku, jednak zapewniał mnie, że mam się niczym nie martwić, że wszystko jest okej. Cały czas później przekonywał mnie, że zabieg został wykonany prawidłowo. Kazał robić mi okłady z kory dębu kupionej w aptece, zakrapiać płynem do soczewek oko, przepłukiwać i brać leki przeciwbólowe (…) Jestem gotowa na to, by walczyć o sprawiedliwość. Obecnie przez pogarszający się stan zdrowotny straciłam pracę, nie mam przez to środków na życie, a moje leczenie jest bardzo kosztowne. I tak naprawdę potrzebne mi są pieniądze i na to leczenie i chociaż na minimum godnego życia – mówiła w 2021 roku.

Aleksandra Gałuszka domagała się odszkodowania w wysokości miliona złotych. Sąd zdecydował, że tatuator będzie musiał zapłacić poszkodowanej 150 tysięcy złotych. Mężczyzna został zobowiązany także do wykonywania 30 godzin prac społecznych miesięcznie przez rok.

Polecane

Share This