„Pamiętam Ciebie z tamtych lat” – Kacperczyk i Orkiestra Wojtka Urbańskiego w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi


2022.09.25

opublikował:

„Pamiętam Ciebie z tamtych lat” – Kacperczyk i Orkiestra Wojtka Urbańskiego w hołdzie Krzysztofowi Krawczykowi

fot. P. Tarasewicz

Utwór „Pamiętam Ciebie z tamtych lat” w wykonaniu braci Kacperczyk i Orkiestry Wojtka Urbańskiego to pierwszy singiel promujący koncertowy album „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” z tegorocznej trasy Męskiego Grania.

W tym roku podczas trasy koncertowej Męskiego Grania sponsorowanej przez markę Żywiec pojawił się wyjątkowy program muzyczny dedykowany legendzie polskiej estrady, Krzysztofowi Krawczykowi. Sony Music Poland było producentem wykonawczym tego wydarzenia i na 30 września planuje premierę tego wydawnictwa.

Nagranie pojawiło się dzisiaj premierowo na kanale YouTube Męskiego Grania oraz w serwisach streamingowych. Ta kultowa piosenka w interpretacji duetu Kacperczyk i w oprawie muzycznej Wojtka Urbańskiego utrzymana jest w klasycznym i pełnym rozmachu bogatego brzmienia orkiestry, zrównoważonego przez alternatywny styl braci Kacperczyk.

Tak o swoim udziale w projekcie mówią bracia Kacperczyk: – Postać Krzysztofa Krawczyka i jego życie jest dla nas dużą inspiracją. Jako ludzie urodzeni w końcówce lat 90, poznaliśmy Krawczyka dzięki dziadkom, ale u schyłku jego twórczości stał się głosem również naszego pokolenia dzięki remiksowi jednej z jego piosenek. Projekt „Tribute to Krzysztof Krawczyk” był dla nas wyjątkowy. Mogliśmy zagrać piosenki których nigdy byśmy nie zagrali, zmierzyliśmy się z tekstami, które mimo swojej prostoty mają w sobie dużą głębię i są zaśpiewane w stylu, który był dla nas wyzwaniem. Super współpraca z Wojtkiem Urbańskim i jego Orkiestrą. Oby więcej takich projektów!

Koncerty „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” były jednym z popularniejszych wydarzeń artystycznych tegorocznej trasy Męskiego Grania. Dziesiątki tysięcy widzów w Katowicach, Wrocławiu i Żywcu wraz z solistami głośno śpiewało największe przeboje z repertuaru Krawczyka. Tę nową oprawę muzyczną koncertów przygotował wybitny kompozytor, aranżer i producent muzyczny – Wojtek Urbański.

Finalnie na płycie fizycznej ukażą się największe przeboje Krawczyka w wykonaniu Macieja Maleńczuka, Błażeja Króla, Natalii Szroeder, Igo, Kacperczyk, Artura Rojka, Skubasa, Natalii Grosiak, Jareckiego, Baascha, Macieja Musiałowskiego, Piotra Zioły i Jucho. Wersja digitalowa albumu będzie miała dwa bonus tracki – nagrania Grubsona i duetu Miuosha z Marceliną.

Polecane

Share This