Paprika Korps rusza w trasę po Europie

Na początek dwa koncerty w kraju (nie tylko) dla fanów heavy reggae.


2019.03.07

opublikował:

Paprika Korps rusza w trasę po Europie

fot. mat. pras.

Istnieją od niemal 25 lat, a w tym roku mija 20 lat od ich płytowego debiutu. Paprika Korps to taki „dziwny” zespół, który działa zrywami – od sesji (nagraniowej) do sesji, od trasy (koncertowej) do trasy. I właśnie lada chwila grupa z Opola, która swoją muzykę określa jako heavy reggae, wyrusza w kolejne europejskie tournée. Na początek jednak dwa koncerty w kraju.

Zadebiutowali w 1999 roku albumem „Kolejny krok”, a ich ostatnią jak do tej pory, szóstą autorską produkcją jest „Homemade Babylon” z 2016 roku. Właśnie materiał z tego krążka, ale również utwory z poprzednich wydawnictw zagrają podczas wiosenno-letniej trasy koncertowej, w trakcie której odwiedzą Słowenię, Chorwację, Niemcy, Słowację, Finlandię, by w sierpniu dotrzeć do Gruzji. Grupa kojarzona z mocnym, gitarowym reggae zacznie jednak w kraju – od występów w Warszawie (8 marca, Hybrydy) i Krakowie (9 marca, Żaczek).

Na tych dwóch koncertach grupę wesprze niemiecki, wieloosobowy legendarny band Yellow Umbrella grający porywającą mieszankę reggae i ska – oczywiście z dęciakami w składzie! Szykują się więc dwie gorące noce dla fanów karaibskich dźwięków. – Yellow Umbrella to nasi wieloletni przyjaciele, pojawili się na płytach wielu polskich wykonawców, w tym m.in. naszej, ale też Vavamuffin. A na żywo mogliśmy ich usłyszeć na Przystanku Woodstock, Ostróda Reggae Festival oraz na podobnych imprezach w Płocku i Bielawie – mówi Piotr Maślanka, muzyk Paprika Korps i szef wytwórni Karrot Kommando.

Wiosenna trasa grupy Paprika Korps:
08.03 – Warszawa, Hybrydy (+ Yellow Umbrella)
09.03 – Kraków, Żaczek (+ Yellow Umbrella)
14.03 – Drezno (D), Altes Wettbüro
15.03 – Jena (D), Rosenkeller
16.03 – Lipsk (D), Werk 2
18.04 – Zagrzeb (HR), Vintage Indsutrial
19.04 – Pula (HR), Kotac
20.04 – Kranj (SLO)
21.04 – Ljubljana (SLO)
11.05 – Tychy, Mediateka
08.06 – Warszawa, festiwal Korzenie Kultury
13.06 – Helsinki (FIN)
06.07 – Hudba na koncu sveta Festival (SK)
23.08-04.09 – trasa po Gruzji

Polecane

Share This