Paweł Kukiz ujawnił swoje zarobki. Wiemy, ile muzyk i poseł zarabia z tantiem

Mimo zawieszenia kariery muzycznej artysta nadal zarabia na swojej twórczości więcej niż jako poseł.


2021.05.31

opublikował:

Paweł Kukiz ujawnił swoje zarobki. Wiemy, ile muzyk i poseł zarabia z tantiem

foto: Artur Rawicz / mfk.com.pl

Mimo iż Paweł Kukiz od kilku lat bardziej niż na muzyce skupia się na polityce, nadal zarabia na swojej twórczości. Przewodniczący koła poselskiego Kukiz’15 – Demokracja Bezpośrednia ujawnił swoje zarobki w oświadczeniu majątkowym. Jako poseł Kukiz zarabia 9800 brutto miesięcznie, do tego dochodzi 2500 złotych diety poselskiej. Rocznie z tytułu sprawowanej funkcji na jego konto wpływa nieco ponad 120 tysięcy złotych. Znacznie więcej Kukiz zarabia na swojej działalności artystycznej, choć odkąd zasiada w ławach poselskich znacznie ją ograniczył.

W 2020 Paweł Kukiz zarobił 200 tysięcy złotych z tantiem. Rok wcześniej było to 230 tysięcy, w 2018 – 210 tysięcy. Najwięcej z tytułu działalności artystycznej wpadło na jego konto w 2015 – było to wówczas ponad 320 tysięcy.

Sprawdź także: Chińczycy ocenzurowali okolicznościowy odcinek „Przyjaciół”, usuwając z niego trzy gwiazdy

Przypominamy, że w 2018 roku, czyli w czasie, w którym artysta był już posłem, na rynku pojawiła się płyta „Wyspa zielona” sygnowana nazwą Kukiz i Perverados. Wcześniej, w 2015 były wokalista Piersi wydał jeszcze singiel „Wakacyjna miłość”. Pod piosenką podpisał się zespół Kukiz i Piersi, ale finalnie trafiła ona na krążek Kukiz i Perverados.

Polecane

Share This