Peja podsumowuje rok: Złota płyta, blisko 50 koncertów, najlepsze wyświetlenia w historii kanału YT

Na przyszły rok Peja zapowiada książkę, epkę i nowy album


2019.12.27

opublikował:

Peja podsumowuje rok: Złota płyta, blisko 50 koncertów, najlepsze wyświetlenia w historii kanału YT

fot. P. Tarasewicz

Siemanko! Szybkie podsumowanie ostatnich dwunastu miesięcy. Zacznę od 14/12/18 – premiera płyty 25_godzin, którą w całości zrobiłem z Magierą. Na krążku kilku gości: Edo G, Clementino, Beteo, Young Igi, Kaz Bałagane, Hellfield, Brahu, Patokalipsa, Kobra, Blokkmonsta, Gandzior, Kafar, Jongmen, DVJ. Rink i DJ. Eprom. Do płyty powstało kilka singli/klipów wyprodukowanych przez Brevko i CrackHouse.

Głucha Noc 2 (feat.Stan Borys)

Amber (feat. Beteo)

Tu jest najlepiej

Nie bądź zdziwiony (feat. Kaz Bałagane & Young Igi)

Tylko zwycięstwo (feat. Patokalipsa, Kobra & DVJ. RInk)

Na moje zabrakło klipu do utworu tytułowego i Na tych ulicach. W międzyczasie album 25_godzin zdobył status Złotej Płyty. Zanotowałem też kilka udanych gościnnych udziałów (chronologicznie)

WMW feat. Peja & Anna Hnatowicz – Apetet (prod. OER)
KaeN feat. Peja – Thanos (prod. Got Barrs)
Książe Kapota feat. Peja/Slums Attack – Streetlife (prod. DJ. Zel)
Kaczor BRS feat. Peja, Dudek P 56, DJ. Gondek – Złą sławą owiany… (prod. Dechu)
Pih feat. Peja – Struktury Antykruche (prod. Magiera)
Hans Solo feat. Peja, Samer – Tabata (prod. Ślimak)
Jongmen feat. Peja – Puszka Pandory
Dono feat. Peja, Spinache, Cham Pion & Gosia Orczyk – Lepiej się żyje
Steel Banging x Brahu x Peja x Bajorson – Bez ograniczeń (prod. Kriso, Gaca)
Brahu feat. Nizioł, Peja – Latam Wysoko (prod. Brahu)
DJ. Frodo & Olek feat. Malik Montana, Jongmen, Milonair, Peja – Blogerka
Kafar Dixon 37 feat. Peja, Pezet, Lipa – KID (Krocz swoją drogą) prod. Baltik beatz

Zagrałem blisko 50 koncertów – głównie autorskich, które promowały płyty G.O.A.T. i 25_godzin. Coraz częściej całkiem live jako Peja & RPS Band głownie w większych obiektach typu poznańska Arena, warszawska Stodoła czy Sala w CK Zamek (Spring Break Festival). Podczas jednego z nich (HIP HOP FEVER 2) odbyła się premiera albumu G.O.A.T. Wręczyliśmy również Złote Płyty za 25_godzin

Album G.O.A.T. ukazał się 21/09/19 czyli stosunkowo szybko od poprzedniej premiery. Również i tym razem połączyłem siły z Magierą. Na płycie kolejni goście: Hans, Grizzlee, Avi, Sobota, Kacper HTA, Chi Ali, Pih, Dziun, DVJ. Rink oraz Falcon1. Płytę promowały takie utwory jak: Jakieś pytania (feat. Hans & Grizzlee) i Bolesne powroty oraz klipy autorstwa Brevko i Igora Wojtkowiaka.

Podczas promocji płyty trafiłem po latach do redakcji cgm.pl oraz zadebiutowałem w audycji Numera w radiowej Czwórce.

W Podsumowaniu portalu poznanskirap.com za 2018 rok zwyciężyłem w kategorii: Wydarzenie Roku (25 lecie SLU), Impreza Roku (25 lecie Arena, Poznań), Teledysk Roku (Głucha Noc 2), Album Roku (25_godzin) oraz Artysta Roku. Poznań wielkie dzięki!

Z zagranicznych wydarzeń – obejrzałem koncert Mc Eiht’a w Berlinie oraz występ Ghost Face Killah w Warszawie. Oba całkiem spoko. W międzyczasie zapowiedziałem na początek 2020 roku EP-kę o nazwie 2050. Razem z Arturem Rawiczem rozpoczęliśmy też pracę nad książką. Efekty najpóźniej jesienią wraz z długogrającym albumem.

Trochę liczb: G.O.A.T. zadebiutował na 1 miejscu w zestawieniu OLIS. Klipy do obu albumów (Amber, Głucha Noc 2, Nie bądź zdziwiony , Game Changer, Akacja) z bardzo dużą ilością wyświetleń w krótkim okresie czasu – od 2 do blisko 6 mln – czego nie odnotowałem przez ostatnich 10 lat, a więc od czasu założenia kanału:) Jak nawijałem – „na Insta kolejna stówa…” – powoli zbliżam się do magicznej liczby 200 k followersów:) YT to również przyrost blisko 100 tyś subskrybentów w ciągu ostatnich 12 miesięcy – daje mi na ten moment ponad 460 tyś subów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy sprzedałem blisko 40 tyś fizycznych nośników. Duży katalog wydawniczy – oznacza spokojną starość jak to się mówi:) Tyle statystyk.

Na zakończenie chciałbym podziękować wszystkim, którzy wspierali mnie w działaniach. Zarówno fanów, słuchaczy jak i artystów, z którymi miałem przyjemność pracować. Niech przyszły rok będzie lepszy niż ten, z którym się już żegnamy. Jeśli oczywiście może być lepiej, bo osobiście niczego bym nie poprawiał ani ulepszał. Pozdro!

 

Polecane

Share This