Pet Shop Boys na szczycie w 11 państwach

Już 4 sierpnia Pet Shop Boys wystąpią w Polsce.


2013.07.21

opublikował:

Pet Shop Boys na szczycie w 11 państwach

Najnowszy album Pet Shop Boys „Electric”, który trafił do sprzedaży 15 lipca, został bardzo dobrze przyjęty przez fanów zespołu i stał się numerem jeden w 11 państwach.

„Electric” to dwunasty album studyjny duetu Pet Shop Boys, który już 4 września wystąpi w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali Ergo Arena. Płyta była bardzo długo wyczekiwana przez fanów zespołu i po pierwszych dniach sprzedaży widać, że spełnia pokładane w niej nadzieje. Wyniki sprzedaży „Electric” są znakomite – mówi Mateusz Pawlicki z agencji koncertowej Prestige MJM, która organizuje koncert Pet Shop Boys w Polsce.

Najnowsza produkcja zespołu niemal od razu została numerem jeden w 11 państwach. Są to: Czechy, Estonia, Finlandia, Grecja, Węgry, Łotwa, Norwegia, Rosja, Hiszpania, Portugalia i Szwecja. Nie brakuje jednak innych państw w Europie, gdzie album nie jest wprawdzie na szczycie, ale i tak zajmuje bardzo wysokie pozycje w notowaniach sprzedażowych – zwraca uwagę Marek Kurzawa z Prestige MJM.

Tak jest między innymi w Polsce, gdzie „Electric” plasuje się na piątej pozycji. Drugim najlepiej sprzedającym się albumem jest natomiast w Wielkiej Brytanii, Słowacji oraz na Ukrainie. Na trzecim miejscu znajduje się natomiast w takich państwach jak: Dania czy Szwajcaria. Płyta plasuje się również w pierwszej dziesiątce we Francji oraz we Włoszech. Trzeba przyznać, że pierwsze dni sprzedaży pokazują, że warto było czekać na nowy album Pet Shop Boys – twierdzi Janusz Stefański z Prestige MJM.

Koncert zespołu w Polsce został zaplanowany na 4 września. Bilety na to wydarzenie cały czas są w sprzedaży.

Polecane

Share This