Pet Shop Boys wystąpią w Ergo Arenie

Doskonale znany na całym świecie duet Pet Shop Boys przyjedzie do Polski.


2013.06.13

opublikował:

Pet Shop Boys wystąpią w Ergo Arenie

Legenda muzyki pop wystąpi 4 września w położonej na pograniczu Gdańska i Sopotu hali ERGO ARENA. Koncert odbędzie się w ramach cyklu “Prestiżowe Gwiazdy, Złote Przeboje”.

Brytyjski duet Pet Shop Boys został założony w 1981 roku. W latach osiemdziesiątych powstały największe hity zespołu: „West End Girls”, „Suburbia”, „It`s a Sin”, „What Have I Done to Deserve This?”, „Rent”, „Always on My Mind”, „Heart”, „Domino Dancing” i „Go West”.

– Do tej pory duet wydał 22 albumy. Ich popularność od lat nie słabnie na całym świecie – przekonuje Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Radiem Złote Przeboje oraz halą ERGO ARENA będzie organizatorem wrześniowego wydarzenia. 

Do tej pory duet Pet Shop Boys tylko dwa razy występował w Polsce. Po raz pierwszy miało to miejsce 13 lat temu, w trakcie Inwazji Mocy 2000. Grupa wzięła udział w imprezie, która przeszła do historii polskiej muzyki.

– Na koncercie Pet Shop Boys frekwencja była wówczas naprawdę imponująca. Na terenie gliwickiego Aeroklubu bawiło się około 200 000 fanów – przypomina Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

Drugi występ w Polsce miał miejsce w 2006 roku w Warszawie.

– Cieszę się, że kolejny raz w naszym kraju Pet Shop Boys zagrają w hali ERGO ARENA. Dołącżą tym samym do wielu innych gwiazd światowej muzyki, które w ostatnich latach występowały w naszym obiekcie – dodaje Magdalena Sekuła, prezes spółki Hala Gdańsk – Sopot zarządzającej ERGO ARENĄ. 

Podczas wrześniowego koncertu Pet Shop Boys będą promować swoją najnowszą płytę. Do sklepów trafi ona pod koniec czerwca. Album „Electric” jest wyczekiwany przez fanów zespołu z dużą niecierpliwością.

– Jestem naprawdę dumny, ze udało nam się zaprosić do Polski takiej klasy duet. Pet Shop Boys to na pewno prestiżowa gwiazda i doskonałe złote przeboje, a więc w pełni realizuje hasło naszego cyklu koncertów. Wierzę, że będzie to jeden z najlepszych koncertów w tym roku – zauważa Jarosław Barwiak, dyrektor programowy Radia Złote Przeboje.


Bilety na koncert Pet Shop Boys będzie można nabywać od piątku, 14 czerwca, od godziny 10.00 poprzez stronę internetową eBilet.pl, a także w sieci salonów Empik na terenie całego kraju.

Bilety kosztować będą od: 99 do 350 złotych.

Polecane

Share This