Pezet wraca na Torwar. Raper szykuje specjalny projekt

Będzie sporo powodów do świętowania.


2022.11.29

opublikował:

Pezet wraca na Torwar. Raper szykuje specjalny projekt

fot. Lola Banet

Pezetowi spodobały się koncerty na Torwarze, więc właśnie zapowiedział kolejny. 18 grudnia raper wystąpi w stołecznej hali z wyjątkowym programem na 20-lecie jednego ze swoich klasycznych krążków.

W tym roku mój w sumie pierwszy album solowy, jeśli chodzi o warstwę tekstową, obchodził okrągłe urodziny. „Muzyka klasyczna”, bo o tej płycie mówimy, skończyła 20 lat.

W związku z tym w moim rodzinnym mieście – Warszawie, na najbliższym koncercie, który odbędzie się 18.12 na Torwarze dokonamy swojego rodzaju celebracji urodzin tego album. Oprócz standardowego koncertu, który zwykle gramy przekrojowo, uwzględniając wszystkie albumy, poświęcimy oddzielny czas na zagranie numerów z „Muzyki Klasycznej”, niektórych z nich nie grałem co najmniej kilkanaście lat – tak wydarzenie zapowiada Pezet.

Koncert na Torwarze będzie zwieńczeniem obchodów 20-lecia płyty. W kwietniu tego roku Pezet zrealizował nagranie live “Ukrytego W Mieście Krzyku” na dachu Sali Kongresowej przy Pałacu Kultury i Nauki. Raper był pierwszym artystą, który kiedykolwiek wystąpił w tym miejscu. Nagranie było wyemitowane w ramach gali nagród hip-hopowych Popkillery 2022. Z okazji 20-lecia Klasycznej został również wypuszczony merch składający się z bluz i t-shirtów nawiązujących do ww. utworu.

“Muzyka klasyczna” miała premierę 5 kwietnia 2022 roku i była solowym debiutem Pezeta, nagranym w całości na bitach NOON-a. Jest zaliczana do grona najważniejszych polskich albumów hip-hopowych. To z niej pochodzą legendarne utwory takie jak:

Bilety są już w sprzedaży i znajdziecie na na Going.

Tagi


Polecane

Share This