Pierwszy z dużych festiwali ogłasza headlinerów

Sezon ogłoszeń oficjalnie rozpoczęty.


2017.09.12

opublikował:

Pierwszy z dużych festiwali ogłasza headlinerów

fot. Artur Rawicz / Show the Show

Praca nad festiwalem trwa cały rok. Nie jest tajemnicą, że kiedy np. Open’er rozpoczyna się pod koniec czerwca 2017, szef Alter Artu Mikołaj Ziółkowski ma już podpisane umowy przynajmniej z częścią gwiazd, które przyjadą do Gdyni w roku kolejnym.

Wkrótce powinniśmy poznać pierwsze gwiazdy przyszłorocznych festiwali w Polsce. Póki co pierwszą dużą imprezą, której organizatorzy podali headlinerów, jest duński NorthSide. Impreza odbędzie się w mieście Aarhus w dniach 7-9 czerwca. Głównymi gwiazdami poszczególnych dni będą The National, Queens Of The Stone Age i Father John Misty. The National wydali przed kilkoma dniami zbierający bardzo dobre recenzje album „Sleep Well Beast”, nowa płyta QOTSA „Villains” ukazała się 25 sierpnia, natomiast Father John Misty wydał wiosną krążek „Pure Comedy”, ale już pracuje nad nowym i być może nagra go przed przyszłorocznym koncertem na NorthSide.

 

W 2017 NorthSide Festival gościł m.in. Radiohead, The Prodigy oraz Franka Oceana, który właśnie na duńskiej imprezie zaprezentował po raz pierwszy materiał z ubiegłorocznej płyty „Blonde”.

 

 

Polecane

Share This