Pierwszy singiel z nowego albumu Badu już w eterze


2010.02.27

opublikował:

Pierwszy singiel z nowego albumu Badu już w eterze

Do stacji radiowych trafiła właśnie piosenka Window Seat, jest to pierwszy singiel z mającej się wkrótce ukazać płyty „New Amerykah Part Two: Return Of The Ankh”. Utwór dostępny jest między innymi na stronie erykahbadu.com. „New Amerykah Part Two: Return Of The Ankh” – piąty album studyjny Badu, jedna z najbardziej oczekiwanych płyt tego roku ukaże się w Stanach 30-03-2010 AD (3.3.3) (w Polsce 29 marca).

Singiel Window Seat został wyprodukowany przez Erykę Badu, Jamesa Poysera a w utworze gościnnie za perkusją pojawia się Ahmir “?uestlove” Thompson z The Roots. Cała trójka należy do dziesięciooosobowego składu hip-hopowego SOULQUARIANS. Vibe.com określa Window Seat jako powrót do przeszłości, soulowe rytmy z żywą linią basu, która przewija się przez cały album Badu. Łagodne brzmienie tego wpadającego w ucho kawałka – który Okayplayer.com nazwał „odprężającym kawałkiem” dla podróżujących, który idealnie relaksuje.

W przeciwieństwie do „New Amerykah, Part I: 4th World War”, który miał polityczny wydźwięk, a przy jego produkcji użyto sporo elektroniki, na „New Amerykah, part II: Return Of The Ankh” słychać sporo żywych instrumentów, a tematem tekstów jest głównie miłość i związki. „Przy `Part I` z góry patrzyłam na to, co dzieje się wokół mnie politycznie, społecznie i ekonomicznie” – wyjaśnia Badu – „Przy Part II skupiłam się na sobie, tym co dzieje się w moim wnętrzu„.

Przy powstawaniu albumu „New Amerykah, part II: Return Of The Ankh” Badu współpracowała z jednymi z najbardziej utalentowanych i niezależnych producentów w branży, m.in. nagrodzonym Grammy – 9th Wonderem, Jamesem Poyserem, wokalistą soul Bilalem oraz J Dillą. „Użyliśmy mnóstwa analogowych instrumentów – harf, smyczków, perkusji, fortepianu, a nawet thereminu, aby nadać albumowi specyficzne brzmienie” – mówi Badu – „Jest w nim ukryte drugie dno, a brzmienie tych kawałków wydaje mi się fajne. To uczucie podobne do przytulania„.

Premiera albumu 29 marca.

Polecane

Share This