Piotr Banach i Ludzie Mili śpiewają piosenkę drogi

"Nawet wbrew sobie", czyli utwór nowego projektu Piotra Banacha i Gutka.


2011.10.21

opublikował:

Piotr Banach i Ludzie Mili śpiewają piosenkę drogi

Duet Piotr Banach i Gutek, cały czas szuka nowych form wyrazu, również poza zespołem Indios Bravos. Ich nowy projekt, zespół rockowy – Ludzie Mili, doczekał się pierwszego albumu, którego będziemy mogli posłuchać już w listopadzie. Krążek promuje utwór „Nawet wbrew sobie”.

Debiut sceniczny Ludzi Miłych miał miejsce w 2010 roku na festiwalu Indios Bravos Music Meeting. „Ludzie Mili Odwkurzają Świat” jest projektem niespotykanym, stylistycznie nawiązującym do czasów hipisowskich, lecz wzmocniony punkową energią. Nie brakuje w nim również inspiracji bluesem, reggae i world music. Charakteru całości dodają utalentowani wokaliści w osobach Gutka, Natalii Głębockiej i Olka Różanka.

Piotr Banach – autor muzyki i słów do wszystkich piosenek na płycie, na temat inspiracji oraz pracy nad utworem „Nawet wbrew sobie”, mówi tak:

Piosenka „Nawet wbrew sobie”, choć pierwsza na płycie, powstała jako ostatnia z zamieszczonych na niej piosenek, tuż przed wejściem do studia. Jest w pewnym sensie tak zwaną „piosenką drogi”, bo objawiła się podczas długiej podróży samochodem.  Wracając z samego serca Mazur do mojego rodzinnego Szczecina non stop słuchałem Pidżamy Porno i to w dodatku jednej i tej samej płyty „Styropian”. Jadąc słuchałem, słuchając rozmyślałem. Gdzieś na wysokości Bydgoszczy wyłączyłem w końcu odtwarzacz, ale muzyka nie pozwoliła mi od siebie odpocząć. Skoro nie mogła rozbrzmiewać z głośników przeniosła się natychmiast do mojej głowy. Na początku, z rozpędu jeszcze, były to dźwięki PP, ale po pewnym czasie zaczęły się z nich wyłaniać słowa i powiązana od razu z nimi melodia do „Nawet wbrew sobie”. Gdy wróciłem do domu i wziąłem do ręki gitarę nie potrzebowałem zastanawiać się nad tonacją i przebiegiem akordów, po prostu zacząłem ją grać, tak jakbym znał ją od dawna. 

Polecane

Share This