„Piractwo, czy dozwolony użytek” – dyskusja dotrze do Białegostoku

Najbliższy panel odbędzie się w czwartek.


2015.03.26

opublikował:

„Piractwo, czy dozwolony użytek” – dyskusja dotrze do Białegostoku

Już w najbliższy czwartek 26 marca w Białymstoku odbędzie się ciekawy panel dyskusyjny zatytułowany „Piractwo czy dozwolony użytek”. Rozmowa będzie dotyczyła prawa dozwolonego użytku, nowoczesnego modelu zarządzania kulturą, sposobu działania organizacji zbiorowego zarządzania oraz szeroko rozumianej własności intelektualnej. Uczestnicy spotkania spróbują odpowiedzieć na pytanie gdzie kończy się dozwolony użytek, a zaczyna piractwo, a także podyskutują na temat nowych sposobów dystrybucji kultury.

Koncepcja panelu:

W XXI wieku nielegalne kopiowanie i dozwolony użytek przenikają się, a opłata reprograficzna w obecnej formie nie pasuje do realnych zachowań konsumentów. Jedyną szansą dla twórców jest przekonywanie użytkowników do wyboru legalnych źródeł kultury i sprzedawanie treści na wielu platformach – fizycznych i cyfrowych.

Panele z cyklu „Piractwo, czy dozwolony użytek” odbyły się jak dotąd w Gdańsku, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Olsztynie, Krakowie i Rzeszowie, a inicjatorem cyklu jest Kamil „Jakuza” Jaczyński z wytwórni muzycznej Wielkie Joł.

Na chwilę obecną swój udział potwierdzili:

• Marta Rogalewska – Project managerka, strateżka, współzałożycielka agencji kreatywno-technologicznej Sensis. Związana z branżą interaktywną od 2006 roku. Specjalizuje się w opracowywaniu i realizacji kampanii reklamowych w nowych mediach na potrzeby firm o różnorodnym profilu: od sektora finansowego, poprzez brandy lifestylowe po FMCG. Wykładowca na Politechnice Białostockiej (na kierunku Marketing Internetowy). Doradca w kwestii ochrony danych osobowych i prawnych aspektów działań marketingowych w internecie.

• Paweł Latkowski – aplikant adwokacki w Kancelarii Dla Piper – na co dzień zajmuje się sporami z zakresu praw autorskich, nieuczciwej konkurencji.

• Monilove – Wokalistka. Związana z branżą muzyczną od lat 90., jako dziennikarz muzyczny kiedyś zajmowała się głównie promowaniem młodych artystów, a dziś posiadając duży bagaż doświadczeń i przemyśleń realizuje własny projekt muzyczny.

• DJ Czarek vel Kwik Eklektyk – Dj i promotor przez wiele lat zasilający polskie podziemie breakcore/jungle/dnb. Grywał w klubach całej polski wożąc ze sobą nawet po sto płyt winylowych. Obecnie dyrektor artystyczny białostockiego festiwalu Up To Date, odpowiedzialny m.in. za kreatywne formy promocji.

• Cira – białostocki raper. Współtwórca zespołów Panorama Paru Faktów i Fama Familia.

• Michał Kanownik – dyrektor Związku Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT.

• Prowadzenie: Kamil Jaczyński – dyrektor wykonawczy w wytwórni muzycznej Wielkie Joł. Wykładowca Polskiej Akademii Nauk oraz Akademii Menedżerów Muzycznych.

Czwartek 26.03.2015, 18:00-20:00

Spółdzielnia Bar & Kafe.

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 8/1, Białystok

Wstęp wolny.

Polecane

Share This