PJ Harvey wraca do Polski

Artystka wystąpi u nas jeszcze w tym roku.


2016.07.13

opublikował:

PJ Harvey wraca do Polski

Po open’ koncercie PJ Harvey wraca do Polski na występ w hali. 12 października artystka wystąpi na warszawskim Torwarze promując swój tegoroczny album „The Hope Six Demolition Project”, o którym Artur Rawicz pisał w recenzji : Po wydaniu fantastyczniej płyty „Let England Shake” (2011) na kolejną kazała poczekać nieco dłużej niż zwykle. Pracując nad kąśliwą i gorzką „The Hope Six Demolition Project” chciała zobaczyć na własne oczy to, co zmieścić chciała w utworach. Ruszyła więc w kilka podróży w różnych kierunkach – Kosowo, Afganistan, Waszyngton. Towarzyszył jej irlandzki filmowiec i fotograf Seamus Murphy. Efekty robią wrażenie. „Kiedy piszę piosenkę, maluję sobie cały obraz. Widzę kolory, porę dnia, nastrój, zauważam zmianę światła, poruszające się cienie, wszystko w jednym obrazku” – opowiadała przed wydaniem płyty Harvey, dodając: „Zbieranie informacji z drugiej ręki, nie było tym, o czym chciałam pisać. Chciałam poczuć powietrze, glebę i spotkać ludzi z krajów, którymi byłam zafascynowana”. Udało się? Tak.

Polly Jean Harvey jest obecna na scenie od ponad 20 lat. Multiinstrumentalistka i wokalistka. Wychowana przez rodziców artystów wypełnia swoje kompozycje niezwykłą wrażliwością, a każdy jej projekt przeradzał się porywającą historię. Jej kariera solowa od początku obfitowała w sukcesy. Współpracowała m.in. z Tricky’m, Nickiem Cavem, Thomem Yorkiem oraz Marianne Faithfull. Zdobyła dwukrotnie prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Artystka wydaje płyty rzadko, ale za każdym razem z wielkimi sukcesami. PJ Harvey lubi grać własnym wizerunkiem. Przykłada wielką wagę do strony artystycznej swoich projektów i nieustannie eksperymentuje muzycznie.

 

Jesteśmy przekonani, że PJ Harvey, po raz kolejny, zostawi swoisty niedosyt na siebie, a polskiej publiczności, podczas długo wyczekiwanego samodzielnego koncertu, zapewni niezapomniane emocje.

 

Data koncertu: 12 października 2016

Miejsce: Torwar, Warszawa

Start sprzedaży biletów, w cenach od 159,- zł, w sieci Eventim i na eventim.pl: piątek 15.07 godz. 10:00

 

 

 

Polecane

Share This