“Pluszowy” Sokoła opowieścią o “wyobcowaniu w dzisiejszym rapie”

Czy doczekamy się klipów promujących album Sokoła?


2019.02.05

opublikował:

“Pluszowy” Sokoła opowieścią o “wyobcowaniu w dzisiejszym rapie”

fot. P. Tarasewicz

Dotychczas poznaliśmy jeden utwór z nadchodzącego albumu Sokoła oraz trzy piosenki mające charakter bonusów. Dwie z nich – “Świadomy sen” i “Rób to, w co wierzysz” – zostaną dodane jedynie do wyprzedanej już edycji deluxe. Trzecia – “Chcemy być wyżej” – pojawi się zarówno w edycji specjalnej jak i w normalnej wersji.

Sokół podzielił się już informacjami na temat tracklisty, producentów i gości, więc z każdym tygodniem wiemy o jego krążku “Wojtek Sokół” coraz więcej. Tym razem dowiedzieliśmy się, o czym artysta opowie w jednym z utworów. Artysta poprosił fanów o próbę zdekodowania tytułów utworów ze swojego krążka. Jeden z nich podjął się wyzwania i napisał, o czym jego zdaniem będą poszczególny utwory z krążka. Fan pominął numer “Pluszowy”, przyznając, że nie ma pojęcia, jakie tematy Sokół może w nim poruszyć. Artysta przyszedł z odsieczą w komentarzu. O czym opowiada “Pluszowy”? – O moim poczuciu mimo wszystko pewnego wyobcowania w dzisiejszym rapie 🙂 ale też w życiu, jakie zgotował mi ten rap, to akurat dość zawiły kawałek i metaforyczny, ale chyba o tym – napisał Sokół.

Album “Wojtek Sokół” ukaże się 15 lutego.

Czy Sokół przygotuje jakieś teledyski?

Kiedy Sokół i Marysia Starosta wydawali “Czarną białą magię”, pierwszy klip promujący materiał pojawił się w sieci w dniu premiery. “Wojtka Sokoła” promuje dotychczas jedynie singiel audio “Koniec gatunku” (nie bierzemy pod uwagę bonusów). W CGM Rap Podcaście Numer Raz stwierdził, że utwór jest na tyle obrazowy, że nie potrzebuje klipu. Znając twórczość Sokoła-narratora, podejrzewamy, że pozostałe kawałki będą pod tym względem podobne.  – “Koniec gatunku” ma dwa miliony obejrzeń na YT bez klipu. Lecimy dalej. Czy ja potrzebuję teledysków? A może inaczej – czy Wy potrzebujecie teledysków? – pyta słuchaczy Sokół.

No właśnie, potrzebujecie?

Polecane