PNAU we współpracy z Khalidem

Prezentujemy najnowszy singiel PNAU i Khalida „The Hard Way”


2023.03.12

opublikował:

PNAU we współpracy z Khalidem

„The Hard Way” skazany jest na sukces. Stojący za nim artyści mają łącznie ponad 70 milionów słuchaczy miesięcznie na Spotify oraz wiele przebojów #1, w tym współpracę PNAU z Eltonem Johnem i Duą Lipą „Cold Heart” czy Khalida z Billie Eilish, „lovely”. Synthpopowe brzmienie PNAU doskonale uzupełnia się z wokalem Khalida. Mimo nowoczesnej produkcji, wspólnie uwięzili oni w piosence nostalgię za muzyką lat 80. Nick Littlemore z PNAU mówi:

Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy podzielić się z Wami tym kawałkiem. Praca z Khalidem była spełnieniem marzeniem. Mamy nadzieję, że ta piosenka ożyje w Waszych sercach, tak samo jak w naszych. Big love, PNAU.

Khalid komentuje piosenkę:

– Jest po prostu niesamowita: poprawia nastrój, ale jej tekst ma w sobie coś melancholijnego, słodko-gorzkiego. To właśnie dlatego tekst wydaje się tak rozdzierająco smutny, jednak słuchając jej, nie można powstrzymać się od uśmiechu. To mój ulubiony rodzaj piosenek – chodzące sprzeczności. Czekam, aż świat ją usłyszy, przywiąże się do niej i po prostu ją pokocha.

W skład PNAU wchodzą Nick Littlemore, Peter Mayes i Sam Littlemore. Australijscy królowie streamingu zawładnęli światem. Ich współpraca z Eltonem Johnem i Duą Lipą, „Cold Heart”, stała się jednym z największych hitów 2021 roku i osiągnęła prawie 2 miliardy streamów. Utwór zdobył uznanie Billboard Music Awards, American Music Awards, BRITs i Ivor Novellos. Niedawno PNAU wniósł swój wkład w ścieżkę dźwiękową do filmu „Elvis”, stworzył remiks „Turn Up The Sunshine” Diany Ross/Tame Impali do „Minionków”, zremiksował „2 Be Loved” Lizzo oraz połączył siły z Troyem Sivanem przy „You Know What I Need”. Jednocześnie duet wspiera młode talenty w wytwórni Lab 78.

Khalid to sprzedający multiplatyny artysta okrzyknięty przez magazyn „Time” jednym z najbardziej wpływowych ludzi roku 2019. Jego pierwszy singiel „Location” (wydany na chwilę przed ukończeniem przez niego liceum) pokrył się w Polsce platyną. Niedługo po premierze kawałka, Khalid podpisał kontrakt z wytwórnią Right Hand Music Group/RCA Records i wydał debiutancki album „American Teen”. Jego drugi album „Free Spirit” (ponad 13,4 miliarda streamów!) zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Top 200. Co ciekawe, znajduje się na nim nominowany do nagrody Grammy utwór „Talk”. Muzykę nazywanego przez „Rolling Stone” „cudownym dzieckiem popu” artysty odtworzono łącznie ponad 30 miliardów razy na całym świecie. Khalid był nominowany do siedmiu Grammy i zdobył wiele nagród, w tym sześć Billboard Music Awards i trzy American Music Awards. Współpracował z największymi gwiazdami muzyki, w tym z Normani („Love Lies”), Halsey i Bennym Blanco („Eastside”), a także z Billie Eilish, Shawnem Mendesem i Marshmello.

Burmistrz El Paso wręczył artyście klucz do miasta i ustanowił 13 września Dniem Khalida. Wraz ze swoją mamą Khalid założył fundację The Great Khalid Foundation, która zajmuje się pomocą potrzebującym rodzinom. W 2019 trasa „Free Spirit World Tour” zabrała go na areny całego świata. W 2020 wydał wyczekiwany singiel „Eleven”, na którym gościnnie pojawiła się Summer Walker, a także numer z Disclosure – „Know Your Worth”. Został także ogłoszony najmłodszym artystą, który przekroczył 15 miliardów streamów na Spotify.

Pod koniec 2021 roku Khalid wydał swoją składankę „Scenic Drive”. Na początku 2022 roku zaprezentował „Last Call” z okazji 5-lecia debiutanckiego albumu „American Teen”. W zeszłym roku Khalid znów podjął się współpracy z Marshmello – wspólnie stworzyli letni hymn „Numb”, który zaprezentowali publiczności MTV Video Music Awards. Tego lata Khalid dołączy do Eda Sheerana na jego stadionowej trasie „+ – = ÷ x Tour” po Ameryce Północnej.

Tagi


Polecane

Share This