„Pod powieką” live, czyli drugi zwiastun koncertu Natalii Kukulskiej w Filharmonii w Szczecinie

Cały koncert będzie można obejrzeć w sieci już w najbliższy piątek


2020.10.21

opublikował:

„Pod powieką” live, czyli drugi zwiastun koncertu Natalii Kukulskiej w Filharmonii w Szczecinie

fot. Dominik Malik

Dotykanie pomnikowej twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora bywa ryzykowne. Jak jednak pokazały ostatnie miesiące – publiczność tęskni za wartościową muzyką pełną wrażliwości i szlachetnych dźwięków.

Album „Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.

Idąc za ciosem, wydawca albumu – Agora S.A., właśnie ogłosiła przedsprzedaż analogowej wersji wydawnictwa. Dwupłytowa edycja będzie miała swoją premierę 4 grudnia.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie.
Dodatkową wartością projektu jest wzbogacenie utworów Chopina o warstwę liryczną, za którą odpowiada Natalia Kukulska, jak również zaproszone przez nią artystki: Bovska, Natalia Grosiak, Kayah, Gaba Kulka oraz Mela Koteluk.

Wydawnictwo doczekało się jak dotąd dwóch teledysków do utworów „Czułe struny [Polonez As-dur]” oraz „Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja „Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]”.

Natalia nie przestaje jednak zaskakiwać. Już 23 października premierę będzie miał koncert „Czułe struny”, który każdy będzie mógł zobaczyć bezpłatnie na kanale wokalistki w serwisie Youtube.

Artystce udało się zebrać w tak wspaniałym wnętrzu, jakim jest Filharmonia Mieczysława Karłowicza, najlepszych polskich kompozytorów oraz zaprosić do współpracy wybitną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Koncert składać się będzie z 10 utworów, które znalazły się na niedawno wydanym albumie.

„Powiem Ci kiedy” – Walce a-moll Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego | słowa: Bovska

Pierwszym zwiastunem koncertu jest video do utworu „Powiem Ci kiedy”.

Walce: a-moll op.34 nr 2 oraz a-moll op.posth Fryderyka Chopina w aranżacji Jana Smoczyńskiego wzbogacone zostały o tekst Bovskiej.
Artystka w bardzo ciekawy sposób opowiedziała w nim o relacji kompozytora z George Sand. Przedstawienie uczucia łączącego tę parę z punktu widzenia kochanki nadaje walcom niezwykle emocjonalnego charakteru.

“Pod powieką” Preludium e-moll Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego | słowa: Kayah

Drugi zwiastun koncertu to utwór „Pod powieką”, czyli Preludium e-moll op.28 nr 4 Fryderyka Chopina w aranżacji Pawła Tomaszewskiego. Pełną dramaturgii historią utwór wzbogaciła Kayah. Poprzez niezwykle szczery i uczuciowy tekst kompozycja nabrała bardzo osobistego wydźwięku, stając się jedną z najczęściej słuchanych i lubianych piosenek wśród słuchaczy albumu. Nieprzypadkowo więc Natalia zdecydowała się zaprezentować jej koncertową, jeszcze bardziej poruszającą odsłonę.

Całość koncertu zobaczyć będzie można na kanale Natalii Kukulskiej w serwisie Youtube: youtube.com/nataliakukulska Premiera już 23.10 o godzinie 19:00

Koncert zarejestrowano dn. 11.10.2020 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Polecane

Share This